Mbappé překonal hranici 200 gólů

Kylian Mbappé.

Kylian Mbappé.FOTO: PSG - Paris Saint-Germain


PSG v pátek večer oslavilo poslední rekord Kyliana Mbappého poté, co svým gólem proti Nantes překonal hranici 200 gólů a shodou okolností i svého bývalého uruguayského spoluhráče Edinsona Cavaniho, který byl dosud nejlepším střelcem v historii klubu.


V případě Mbappého se také stále diskutuje o jeho možném odchodu z PSG. Některá média zveřejnila, že existuje konkrétní termín, ve kterém musí hráč klubu předem oznámit své rozhodnutí. Z PSG se proslýchá, že Mbappé má v plánu tříletou smlouvu splnit a také dává jasně najevo, že jeho cíle nejsou pouze osobní se Zlatým míčem na obzoru, ale také kolektivní ve formě titulů pro celý klub.

"Bude mít zápas proti Bayernu vliv na mou budoucnost? To si nemyslím. Kdybych spojil svou budoucnost s Ligou mistrů a nechci znevážit klub, ušel bych dlouhou cestu! Jsem tady velmi šťastný a v tuto chvíli nepřemýšlím o ničem jiném než dělat radost PSG," citoval server The Sun Mbappého.

"Hrát tady je privilegium. Přišel jsem sem jako mladý hráč. Hodně jsem se tady naučil, i jako muž. Hrát v PSG, tím spíš, že jsem rodilý Pařížan, je speciální," dodal útočník, který zdůraznil, že v Paříži je stále co dělat.


"Vždycky jsem říkal, že chci psát historii ve Francii, v hlavním městě, ve své zemi, ve svém městě. Pracuji na tom, ale je před námi ještě dlouhá cesta. Je to osobní cíl (gólový rekord), ale jsem tady, abych splnil i kolektivní cíle."

PSG je jasné, že Mbappé je a bude vůdcem tohoto týmu, zejména kvůli jeho kvalitám a v Kataru neočekávají nic jiného, než že uvidí útočníka střílet góly. I když je pravda, že útočník ukázal před nějakou dobou svou nespokojenost s některými rozhodnutími klubu, vše se nyní zdá být uklidněno a všichni věří, že hráč zůstane v Paříži šťastný a své působení prodlouží i na třetí volitelný rok. V klubu vidí Mbappého odhodlaného jako nikdy předtím. A jsou přesvědčeni, že tomu tak bude i nadále.