Údajně se zapletl do pašování drog, teď se vrací na výsluní jako Superman

Miguel Ángel López.

Miguel Ángel López.FOTO: Team Medellín


Po jeho aférách by asi už málokdo čekal, že by ještě mohl zabodovat. Miguel Ángel López to ale dokázal a jeho výsledek byl více než dobrý. Na etapovém závodu v silniční cyklistice Vuelta a San Juan, který se konal od 22. do 29. ledna v argentinské provincii San Juan, zvítězil v poslední etapě a stal se celkovým vítězem letošního ročníku. Porazil tak i Remka Evenepoela a Egana Bernala, kteří byli jasnými favority závodu.


Zmiňovaní favorité se ale nakonec neumístili ani mezi nejlepší trojkou. Bernal přijel na vrchol Alto del Colorado jako čtvrtý, Evenepoel dokonce až sedmý. Ze závodu pak navíc Bernal kvůli bolesti v koleni úplně odstoupil. Po loňské těžké nehodě, při které hrozilo, že už se na kolo znovu nikdy neposadí, by mu to ovšem zazlíval málokdo. López tak závod dokončil naprosto se suverénně nejlepším časem.

"Prošel jsem si hodně těžkým obdobím, ale tohle vítězství neberu jako nějakou odplatu. Baví mě útočit, válčit na silnici. Jsem rád, že jsem trénink zúročil," jak řekl Lopéz na svém Twitteru.

Poslední rok nebyl pro Lópeze obzvlášť jednoduchý. Jeho tým Astana Qazaqstan Team ho loni suspendoval poté, co začal být vyšetřován kvůli údajnému zapletení do pašování drog ve Španělsku. Po Lópezově chování už to zkrátka byla poslední kapka.


López se po propuštění samozřejmě snažil hledat nový tým, ale ty nejprestižnější kluby s ním bohužel nechtěly mít nic společného. Štěstí měl až u třetidivizního kolumbijského celku Medellin. "Je to pro mě rozhodně nová motivace, nová zkušenost. Jasně, je to trochu něco jiného, než co jsem od roku 2023 čekal, ale Medellin je pořád nejlepší tým v Kolumbii. Těším se na to, co spolu zažijeme," napsal na svém Twitteru Lopéz. O konci kariéry samozřejmě nepřemýšlí a rád by se opět jednou vrátil do nejvyšší kategorie World Tour.

V Argentině teď ukázal, že v sobě má bojovníka, který se jen tak nevzdává. Porážkou Evenepoela s Bernalem na sebe opět upozornil v lepším světle. Nyní už jen čas ukáže, jestli se ještě dokáže zbavit nálepky zlobivého chlapce nebo už ho všichni nadobro odepsali.