Letadlo s fotbalistkami začalo hořet. Zůstaly tak v Německu o noc déle

Nečekaný adrenalin zažily fotbalistky Arsenalu.

Nečekaný adrenalin zažily fotbalistky Arsenalu. FOTO: Arsenal Women


Letadlo, které mělo dopravit tým Arsenalu ze semifinále ženské Ligy mistrů ve Wolfsburgu, začalo hořet i s hráčkami na palubě. Musely tak vystoupit a svůj pobyt v Německu si prodloužit.


Fotografie ukazují plameny šlehající zpod levého křídla letadla na ranveji, přičemž požár údajně vznikl poté, co do jednoho z motorů vletěl pták. K incidentu došlo v neděli na letišti Braunschweig Wolfsburg. Tým zůstal po zbytek večera v nedalekém hotelu a v pondělí odcestoval náhradním letadlem zpět do Londýna.

"V neděli večer se v Německu před startem našeho letadla objevil technický problém. V důsledku toho jsme v neděli zůstali ve Wolfsburgu přes noc a v pondělí odpoledne odletěli zpět do Anglie. Rádi bychom poděkovali personálu na palubě letadla i na letišti za pomoc," uvedl Arsenal v prohlášení pro server The Guardian.

Mluvčí letiště následně potvrdil, že na místo okamžitě vyjeli hasiči, ale nemuseli zasahovat. Nebyli navíc hlášeni žádní zranění. Mluvčí rovněž vysvětlil, že příčinou požáru motoru mohl být náraz ptáka. Není vyloučena možnost, že do motoru letadla vlétlo rovnou několik ptáků.


K žádnému dalšímu ovlivnění letů na letišti Braunschweig Wolfsburg nedošlo, protože se zde neuskutečňují žádné pravidelné veřejné osobní lety. Letiště a letecké dopravní agentury ale berou srážky s ptáky velmi vážně, protože mohou ohrozit bezpečnost cestujících a posádky. Srážky mohou být nákladné i pro letecké společnosti a výrobce letadel.

Po nedělní remíze se Arsenal s Wolfsburgem utká v odvetném utkání na Emirates Stadium příští pondělí. Podle The Guardian Katie McCabe uvedla, že ztráta kapitánky Kim Little a zástupkyně kapitánky Leah Williams, které se minulý týden zranily, jim dodala dodatečnou motivaci vyhrát Ligu mistrů.

"Stále jsme ve hře. Z minulé sezony víme, že to není snadné," řekla McCabe. "Mají fantastickou podporu a jsou fantastickým týmem, takže předvést tak odvážný výkon, vrátit se zpět a vyrovnat na 2:2, na to jsem opravdu hrdá. Na Emirates se hraje o všechno."