Ledecká se kvůli zlomenině klíční kosti nezúčastní MS v lyžování

Ester Ledecká musela zrušit účast na MS.

Ester Ledecká musela zrušit účast na MS.FOTO: SLCR


Ester Ledecká je trojnásobnou olympijskou vítězkou a za dva týdny se měla zúčastnit mistrovství světa v alpském lyžování ve francouzských střediscích Courchevel a Méribel. Nakonec se rozhodla dát na radu lékařů a z MS se odhlásila kvůli své letní zlomenině klíční kosti. S účastí na světovém šampionátu ve snowboardingu v gruzínském Bakuriani, který se bude konat ve druhé polovině února, zatím počítá.


Ledecká v létě měla úraz, který se stal při tréninku, zlomila si klíční kost a pochroumala rameno. V listopadu podstoupila druhou operaci, dle lékařů se léčba vyvíjí dobře, ale jelikož při lyžování je při průjezdu brankami rameno více zatěžováno, tak po čtvrteční kontrole Ester doporučili vzdát se účasti na vrcholné lyžařské akci. Ester Ledecká se rozhodla dát na radu odborníků.

"Do poslední chvíle jsem věřila, že se lyžařské mistrovství světa dá stihnout. Kondičně jsem skvěle připravená, ale na sněhu zatím nesmím nic uspěchat. Chvíli jsem byla z vyjádření pana doktora Spernera a pana profesora Koláře smutná, ale rozumím tomu, že nejdůležitější je, abych měla rameno zase stoprocentní. Při závodech dostává docela zabrat, hlavně na startu a samozřejmě při průjezdech v branách ve stotřicetikilometrové rychlosti to jsou pekelné nárazy do celého těla, které by zatím ještě mohly práci pana doktora poničit," uvedla Ester Ledecká v tiskové zprávě.


Prezident svazu David Trávníček neúčast Ester Ledecké na MS v alpském lyžování lituje: "Je škoda, že nepojede, protože by patřila mezi medailové kandidátky," řekl novinářům. S účastí na světovém šampionátu ve snowboardinug Ledecká počítá. Ráda by se zúčastnila boje o světové medaile v paralelním obřím slalomu a slalomu na snowboardu, které se uskuteční v druhé polovině února. Ester Ledecká je velká bojovnice, a ke svému zranění přistupuje s pozitivně nastavenou myslí.

"Jak by řekl Federico Fellini, nejdůležitější je neztratit dětský elán," uvedla Ledecká s úsměvem.