Famózní! LeBron James útočí na rekord v NBA

LeBron James.

LeBron James.FOTO: Facebook LeBron James


LeBron James se přiblížil k překonání historického rekordu NBA, když při výhře Los Angeles Lakers nad New York Knicks zaznamenal svůj první triple-double v sezoně. 38letý hráč je pouhých 89 bodů od překonání rekordu, který drží Kareem Abdul-Jabbar, který je považován za jednoho z nejlepších basketbalistů všech dob.


James se s celkem 10 338 asistencemi dostal před Marka Jacksona a Stevea Nashe na čtvrté místo historických tabulek v počtu asistencí za kariéru. Před sebou tak má už jen stále aktivního Chrise Paula, Jasona Kidda a Johna Stocktona. "Nedostal jsem se v kariéře až sem tím, že bych řešil své statistiky, kolik mám bodů a asistencí. Já se prostě snažím hrát basketbal nejlépe, jak to jen jde. A to znamená dávat body, přihrávat, doskakovat a bránit. A pak to do sebe zapadne," řekl James pro NBA.com

LeBron James je čtyřnásobný vítěz Finále NBA z let 2012, 2013, 2016 a 2020. Hraje na pozici křídla a je známý pro své vynikající atletické schopnosti, dobrou střelbu ze všech pozic, těžko zastavitelné nájezdy do koše a solidní doskakování. Dokáže také rozehrávat útoky a nacházet své spoluhráče na dobrých pozicích a pravidelně se řadí mezi nejlepší doskakovače balonů v celé lize. Jeho schopnosti vedly k mnoha srovnáním s legendami NBA Robertsonem, Johnsonem a Jordanem. 


Členové organizace Lakers navíc očekávají, že jejich hvězda získá dostatek bodů v příštích dvou zápasech v Indianě a New Orleans a převezme tak pomyslné žezlo dosud kralujícího Kareema Abdul-Jabbara.

Lakers ale stále zůstávají třináctí. Nutně tak poslední zápas potřebovali vyhrát a celou poslední čtvrtinu vedli, jenže v posledních 100 vteřinách neskórovali a dovolili New Yorku srovnat zásluhou skvěle hrajícího Jalena Brunsona, který nastřílel 37 bodů. V prodloužení ale už Lakers dominovali. James měl tak možnost připsat triple double za 28 bodů, 10 doskoků a 11 asistencí.