Le Sy chce dát Bejrovi na budku, má u něj schovanou nakládačku

Tomáš Le Sy (vlevo).

Tomáš Le Sy (vlevo).FOTO: Clash of the Stars


Je majitelem čím dál populárnější show, která v sobotu napsala svou sedmou kapitolu. A turnaj Seven Sins se jednoznačně povedl. Diváci odcházeli nadšení, on sám taky. "Lidi se bavili, což je to hlavní. Kvůli nim to děláme," řekl majitel Clash of the Stars Tomáš Le Sy v rozhovoru pro kaocko.cz. Kdo ho nadchl a kdo naopak dost zklamal?


Tomáši, jaká to byla úleva, když tak velký galavečer došel úspěšně do cíle? 
Samozřejmě veliká. Šlo o naši premiéru v nové hale a museli jsme si zde nejdřív všechno trochu ozkoušet, to v O2 Universum byly věci už zajeté. Tenhle fightweek byl tak náročnější než ty předtím, ale turnaj se povedl. Myslím, že lidi ho ocenili.

Atmosféra byla opět fantastická.
Byla vážně suprová. Měli jsme tu všechny druhy emocí i hříchů. Diváci skandovali, tančili, fandili i bučeli, prostě se všichni dobře bavili. Za mě to byl krásný večer.  

Co jste říkal na výkon své přítelkyně Denči Ryndové? 
Denča mi udělala obrovskou radost. Jsem šťastný, že jí to tak vyšlo, protože fakt dřela, vítězství si zasloužila. Celkově předvedla vyrovnaný výkon. Líbilo se mi, že se nikam nehnala, že střídala rány do břicha i na hlavu, že dobře kopala. Své lásce moc gratuluji.

Byl jste hodně nervózní, jak v kleci dopadne? 
Překvapivě ani tolik ne. Věděl jsem, že má natrénováno, že je skvěle připravená. Byl jsem si jistý, že vyhraje. Jen jsem to tedy hrozně prožíval. Před klecí jsem boxoval, po zápase jsem byl možná víc zpocený než ona.

Když souboj skončil, měl jste v očích slzy dojetí, nebo jsem viděl špatně? 
To ne, zas tak skvělý výkon to nebyl (směje se). Ale měl jsem velkou radost. Jak říkám, Denča si vítězství zasloužila. 

Pojďme ke Žralokovi, jenž asi vyrazil všem dech. V kleci vydržel nesmysl.
Bylo to neskutečné. Patrik je vážně bojovník. Ne jeden profík by to po takových ranách dávno zabalil, ale on ja prostě mašina. Je to muž z oceli, Terminátor. Ne v tom smyslu, že by terminoval soupeře, ale že se nenechá nikým zterminovat. Klobouk dolů před ním, ale samozřejmě i před Vaškem (Mikuláškem). Nikam nespěchal. Ukázal velkou zkušenost i krásné techniky. 

Žralok šel v Clashi proti dvěma obřím favoritům a dá se říct, že vždy šokoval, byť pokaždé jinak. Stoupá jeho jméno na žebříčku? 
Rozhodně ano. Je to vidět i na reakcích diváků v rámci zápasu, tiskovek či proma. Přitom v Clashi začal v roli nenáviděného člověka. Fanoušci ho nemuseli, nechápali jeho humor, před zápasem s Vaškem ale otočili. Bylo vidět, že jeho popularita roste. A to proto, že do toho šel hodně nebojácně, že se Vaška vůbec nebál. Spoustu lidí zápas s ním odmítlo, on ale ne. Jeho cena stoupá. 


Baba Jaga si po vítězství řekl o Karlose Bendu. Je to dobrý nápad?
Zatím tenhle zápas na programu není. Pro oba borce máme cestu vytyčenou jinými směry. Karlos Benda je pořád na začátku kariéry, MMA se věnuje teprve dva roky. On je sice hodně svědomitý, snaží se neustále zlepšovat, ale není kam spěchat. V Ostravě bude nejspíš bojovat on i Vašek, spolu ale ne. V budoucnu si to však dokážu představit.

Co Mikuláškův zápas s Alexem Cvernou? Ten je pro Ostravu reálnější? 
Pracujeme na tom. Zatím jsme však nenašli shodu ohledně váhového limitu a pravidel, zároveň si musíme s ostatními promotéry ujistit, jak to má Alex v dalších organizacích. Nechceme nikoho podrazit. Naopak se snažíme být ke všem maximálně féroví.

A co jste říkal na zápas Jaromíra Soukupa s Alešem Bejrem? Překvapilo vás, jakým stylem proběhl?
Počítal jsem s tím, že i tohle může nastat. Sice jsem doufal, že se Aleš alespoň pokusí Jaromíra porazit férově, ale bohužel to tak asi nechtěl. A pokud ano, vidět to nebylo. Nejspíš hned vycítil, že na Mirka prostě nemá, tak zvolil zbabělou cestu, jak ze zápasu ven. Dostal tedy, co chtěl.

Dáte mu ještě jednu šanci?
Bude to šance poslední a bude to zápas se mnou. Dám mu na budku, čímž to definitivně ukončíme. Od Mirka nedostal nakládačku, jakou by si zasloužil, u mě ji má ale pořád schovanou. 

Co Soukup? Ten už další zápas v Clashi mít nebude?
Myslím si, že asi ne. Od nás žádnou další nabídku teď nemá a v nejbližší době mít asi ani nebude. On sám totiž avizoval, že tohle je absolutní konec jeho kariéry. Nemám důvod mu nevěřit. Časem to na něj asi zkusím, něco mu nabídnu, ale teď nevím co ani kdy (s úsměvem).

Určitě je ale škoda, že kvůli Bejrově chování neměl možnost se pořádně předvést. 
Jasně. Mirek natrénoval, jen neměl šanci to prodat. Zbabělost Aleše Bejra připravila jeho i diváky o tenhle zápas. Co k tomu říct jiného než to, že nás Aleš zase všechny zklamal. 

A co byste řekl k sumo bitvě Bertíka s Gappou? Vzhledem k průběhu se repete asi nechystá...
Nemáme to v plánu. Musím přiznat, že jsme od toho zápasu čekali mnohem víc. Vlastně mi z hlavy vyletěl hned pryč, jako by snad ani nebyl. Přišlo mi, že se Gappa ani nesnažil. Nevím, jestli se mu nechtělo, sezřala ho nervozita nebo byl třeba zraněný, ale pro nás všechny to bylo velké zklamání. Upřímně, na tento zápas chci co nejrychleji zapomenout.