Měl nehodu na kole, nezúčastní se testování před sezonou F1

Nehoda na kole a problém pro formuli.

Nehoda na kole a problém pro formuli.FOTO: Lance Stroll


Tohle nepřišlo v nejlepší chvíli, přípravy na nadcházející sezónu F1 byly přerušeny poté, co se jezdec Lance Stroll zranil při tréninku na kole. Informaci oznámil jeho tým Aston Martin na svých stránkách.


Jeho účast na třídenním testování v Bahrajnu byla zrušena, poté co utrpěl "menší nehodu" při jízdě na kole. Více podrobností o stavu kanadského jezdce stáj nezveřejnila, ale očekává se, že se Stroll brzy zotaví a vrátí se zpět ke svým řidičským povinnostem. 

Vyjádření na stránkách týmu pokračuje: "Jeho schopnost se vrátit zpět do kokpitu bude kontrolována každý den a tým vydá včasnou aktualizaci před Grand Prix Bahrajnu. Tým přeje Lanci brzké uzdravení a těší se na jeho obvyklou energii a nasazení v týmu."

Oficiální zprávu doplňuje také Strollův komentář k situaci: "Měl jsem nešťastnou nehodu, když jsem trénoval na kole v rámci příprav na sezónu. Jsem odhodlaný se vrátit zpět do auta a jsem nadšený ze sezóny, která nás s týmem čeká. Jsem motivovaný se z tohoto nezdaru odrazit co nejrychleji, jak to půjde."


Ještě není jasné, zda Aston Martin v době Strollovy absence během testování využije své rezervní řidiče Stoffela Vandoorne a Felipe Drugoviche. Za tým Aston Martin letos navíc pojede i dvojnásobný mistr světa Fernando Alonso, který se už dříve pozitivně vyjádřil na Strollovu adresu. 

"Znám Lance už 11 let. Potkali jsme se v roce 2012, když jsem byl u Ferrari a on byl ve Ferrari Academy. A taky spoustu let znám jeho otce, Lawrence. Je to můj skvělý přítel." uvedl pro PlanetF1.com "Několikrát jsem byl v jejich domě v Kanadě, kde jsme různě sportovali a užívali si společný čas. Je rychlý a má talent. Ukázal to už hodněkrát, především při mokrých podmínkách. V Lanci má tým jezdce, který je velmi mladý, velmi talentovaný a má potenciál se stát světovým šampionem."

Nadcházející sezóna má být Strollova sedmá ve Formuli 1. Zda toto zranění ohrozí jeho účast a výkon se však ještě ukáže.