Kvitová zklamala malou fanynku

Petra Kvitová a radost po výhře.

Petra Kvitová a radost po výhře.FOTO: Profimedia.cz


Zvládla těžký duel a topila se ve štěstí. Česká tenisová hvězda Petra Kvitová po vítězství na turnaji v Miami mohla slavit další velký úspěch, když ve 33 letech porazila o deset mladší soupeřku Jelenu Rybakinovou. Na Lvici z Fulneku, jak se Kvitové přezdívá, se po výhře nad jednou z nejlepších hráček světa valila chvála za vystoupení na kurtu. Za dění po samotném finále to ale ve světě schytala „Netaktní, hrubé chování,“ píše třeba server sport.pl.


Kvitová měla důvod k úsměvům. Při slavnostním vyhlášení z ní tryskala radost všemi směry. Děkovala soupeřce za krásný zápas, fanouškům za podporu, stejně jako svému týmu, který má neustále po svém boku. „Děkuji moc za podporu, slyšela jsem i češtinu a viděla české vlajky, děkuji,“ vykládala přímo na kurtu a sem tam přešla do češtiny.

Média psala o tom, že Kvitová na kurtu předvedla extra třídu a skvělý tenis, jenže si také všimla, že české hvězdě po skončení duelu chyběl takt. Když se spěchala tenistka radovat ke své lóži, neváhala se obejmout se všemi členy svého týmu. Následně však přehlédla malou fanynku, která smutně stála s velkým růžovým tenisákem a marně čekala na to, že jí Kvitová cennou relikvii podepíše.

Holčička s maminkou podle médií dokonce přímo oslovily šťastnou tenistku. Jenže ta místo podpisu míče jen mávla rukou, prohodila pár vět se svým týmem a odešla. Tristní bylo, že se po několika sekundách podle tvrzení zmíněného serveru Češka vrátila.


Dívka a její matka se znovu pokusily získat autogram, Kvitová ale jen opět párkrát mávla rukou. Udělala to ještě důrazněji než poprvé. A nejen to, muž, který před chvilkou vítězku turnaje objal, položil malé dívce ruku na rameno a mírně ji odstrčil. Vše zachytilo video na oficiálních stránkách WTA.

Dvojnásobná wimbledonská vítězka během svého tažení turnajem v Miami porazila žebříčkově hůře postavené soupeřky Lindu Noskovou, Chorvatku Donnu Vekičovou, Varvarou Gračovovou, Jekatěrinou Alexandrovou, Rumunku Soranu Cirsteaovou a zmíněnou Rybakinovou a ve 33 letech a 25 dnech se stala druhou nejstarší šampionkou v historii turnaje.