Kladno, už přicházím, vtipkuje hokejová legenda

Kdo přichází, nepřichází?

Kdo přichází, nepřichází? FOTO: Rytíři Kladno


O legendárním statusu Jaromíra Jágra se nepochybuje ani u nás, ani ve světě. Podobně nezdolnou mentalitu sdílí i jeho někdejší spoluhráč Darius Kasparaitis, který nakonec do hráčského důchodu odešel až v 45 letech.


Tento obránce litevského původu začal svou kariéru v klubu HC Dynamo Moskva, ale po necelých 4 letech byl v roce 1992 draftován do NHL, kde si ho vybral tým New York Islanders. V sezóně 1996/97 ale přestoupil k Pittsburgh Penguins, kde se seznámil právě s Jaromírem Jágrem, se kterým poté hrál také v New York Rangers. Jejich přátelství ale vydrželo i mimo led. 

Jágr nedávno na svém Instagramu sdílel krátké video, působící jako část delšího rozhovoru, na kterém se uvolněně se starým přítelem baví. "Děkuji, Kaspře," doplnil video krátkým, výstižným popiskem. Dvojice se potkala na stadionu v Pittsburghu. 

"Poslouchejte, tohohle chlápka velmi respektuji a většinu své hokejové kariéry jsem hrál právě s ním. Skoro pět let jsme spolu hráli v Pittsburghu, pak dva roky v Rangers a pak jsem si zničil kariéru," zakončil "Kaspar" odlehčeně s popisem svého osudu. 


Jarda ale chtěl přítele potěšit. "Poslouchej, generální manažeři za mnou přišli a ptali se, co pro mě mohou udělat, abych byl lepší a já jim řekl: 'Podepište Kaspera'," řekl Litevci a dal mu přátelsky ruku okolo ramen. Ten se nejprve ujistil, zda to "šedesátosmička" myslí vážně. "Mířím do Kladna," zažertoval poté Darius se smíchem. "Kladno, už přicházím!" 

Fanoušci obou hokejistů reagovali na toto krátké setkání s nadšením. "Dva z nejlepších," reagovala jedna fanynka. "Vynalezněte už někdo konečně stroj času, potřebujeme vrátit dobrý hokej!" povzdechl si jiný fanoušek. "The Penguins vyrostli s čísly 68 a 11," odkazoval jiný fanoušek na čísla, kterými se oba hokejisti proslavili. 

"Tenhle chlápek ukazuje, čeho lze dosáhnout tvrdou prací, když se nevzdáváte. Pochází z Litvy, kde je hokej neznámým sportem a dostal se až na vrchol. Je působivým a perfektním příkladem pro mladé lidi," uzavřel poslední fanoušek chválou pro "Kaspera".