Kamarádi být nemusíme. Důležité je, že nejsme nepřátelé, řekl Žralok o Mikuláškovi

Společná fotka po zápase.

Společná fotka po zápase.FOTO: Clash of the Stars


V Clash of the Stars má za sebou dva zápasy a v obou dokázal překvapit. Nejdřív po běžeckém výkonu knockoutoval Rendyse Blahovského, v sobotu zase statečně vzdoroval Václavu Mikuláškovi. "Žralok je Terminátor, muž z oceli. Jeho cena stoupá," pochválil Patrika Hüblera i šéf organizace Tomáš Le Sy. Co si o tom myslí on sám a jaké strasti prožíval před víkendovou bitvou, nejen o tom Žralok promluvil v rozhovoru. 


Patriku, jak se cítíte několik dní po zápase, jak jste aktuálně na tom? 
Jsem v pohodě. Abych řekl pravdu, zápas už moc neřeším. Spíš se soustředím na práci, kterou jsem před Clashem odkládal, protože ta se sama neudělá. Během přípravy jsem dělal jen to nezbytné a trochu se mi za tu dobu všechno nakupilo. 

Prozradíte, kde pracujete? 
Vedu družstvo, obchod s virtuálním aktivem. Maloobchod, velkoobchod. Ve zkratce všechno, co náleží družstevní kultuře.

Když se vrátím k bitvě, už v prvním kole vám Mikulášek highkickem rozdrtil nos…
Spíš mi ho narovnal (směje se). 

Tak jako tak, mnoho fanoušků vám skládá hold za to, že jste s Babou Jagou vydržel bojovat tak dlouho. 
Řekl bych to asi takhle. Na jednu stranu chápu, že to rozhodčí odmával, jenom nerozumím tomu, proč to musel udělat pár vteřin před koncem. Mohli jsme se dostat až na body. Samozřejmě bych prohrál, ale nemuselo to skončit ještě před limitem. Vždyť jsem nic neodklepal ani jsem v kleci nijak nekřičel. Nevím, no. Do konce chybělo nějakých dvacet vteřin. 

Jste hrdý na to, kolik jste toho v boji ustál?
Spíš jsem docela zklamanej. Mohlo to být totiž ještě lepší. Nechci se na to vůbec vymlouvat, ale pravda je taková, že hodinu před zápasem jsem se potřeboval soustředit, místo toho jsem ale musel řešit polepky. Neměl jsem totiž tu hlavní. Slíbil jsem dýdžejovi, od kterého jsem měl nástupovku, že do klece půjdu s jeho logem, ale nebylo mi to dovoleno. Tak jsem si to logo kreslil na tělo fixama, ale byl jsem zpocenej, nechtělo to vůbec držet. Ještě horší bylo ale to, že primitivní opice Lukáš Fajk, sám profesionální boxer, mi při příchodu z rampy plivnul vodku do očí. Mně, který alkohol vůbec nepije! Ať se na mě nikdo nezlobí, ale tohle může udělat jen naprostý tupec. Možná to jsou jenom drobnosti, ve výsledku to váš výkon ale ovlivní. Stejně jako noha, kterou jsem neměl zcela doléčenou. Nechci říkat, že jsem prohrál kvůli tomu, se svým výkonem jsem ale nebyl spokojený. A tohle ho ovlivnilo. 


Proč vám to Fajk provedl?
Protože je to naprostej i*iot, tohle přece normální člověk neudělá. Přitom se vůbec neznáme, nikdy předtím jsem ho ani neviděl. Občas se zkrátka stanou úplně zbytečné věci a netýkají se jenom mě. Třeba Vaškovi po zápase fanoušci nadávali, vážně nevím proč. Reakce lidí jsou někdy dost zvláštní. 

Mikulášek mi po zápase řekl, že vy dva kamarádi sice nikdy nebudete, ale že se už na vás dívá jinak než předtím. Platí to i opačně? 
Dost mě překvapilo, jak o mně Vašek po zápase mluvil. Vůbec jsem nečekal, že uzná můj výkon a tak. Po zápase jsem si ho odtišil na Instagramu, napsal jsem mu, že děkuju za zápas. On za mnou přišel do šatny, prohodili jsme tam spolu pár slov. Myslím si, že pochopil, že jsem jenom šoumen, co se snaží bavit lidi. Kamarádi být nemusíme. Důležité je, že nejsme nepřátelé.

Tomáš Le Sy po turnaji poznamenal, že vaše cena v Clashi stoupá, že se otáčí i názor fanoušků na vás. Cítíte to také tak? 
Ano. Názor lidí na vás je ale strašně snadno ovlivnitelný. A nemyslím to špatně, naopak jim děkuji za podporu. Jenom říkám, že když chcete být milován, chováte se podle toho, když chcete být nenáviděn, děláte věci, aby vás ostatní nesnášeli. Zrovna v mém případě je to ale trochu jinak. Pořád říkám, že se chovám stejně jako předtím, teprve teď mě ale lidi začali víc vnímat. Zamysleli se nad tím, proč a co říkám, že mým záměrem je fanoušky prostě bavit. To je to hlavní. Myslím si, že to pochopil už i Karlos Benda. Také on přiznal, že ve skutečnosti hloupej vůbec nejsem, což mě od něj potěšilo. Od Míši Dostálové taky. Někteří lidi zkrátka jen nechápali můj humor, ale patří to k tomu. Musí si na vás nejdřív zvyknout. Na to, že pokaždé máte jiný převlek, že zkrátka chcete dělat show. Když na to přijdou, ve výsledku je to dobře i pro ně. Ušetří si negativní emoce. Místo toho očekávají, že se dobře zasmějí.

Po zápase vás vyzval Marek Valášek alias Datel. Stál byste o souboj s ním? 
Zápas s ním jsem okamžitě přijal. Byl by to hobík proti hobíkovi, ale mohlo by to mít celkem slušnou úroveň. Proč ne. Marek trénuje a dře, rozhodně ho nepodceňuju. To bych musel jít s Huhem nebo s někým takovým, abych to podcenil (směje se). 

Všichni vědí, že souboj s Mikuláškem jste bral jako součást cesty ke Karlosi Bendovi. Předpokládám, že on je na vašem seznamu stále nejvýš. 
Ten tam je a bude. Už i on se vyjadřuje ve smyslu, že náš zápas je nevyhnutelný, že je to jen otázka času. Já si myslím to samé. Teď jde o to, kdy nám vedení tenhle zápas doručí.