Jedna z nejkrásnějších fotbalistek odhaluje stinnou stránku své popularity

Alisha Lehman.

Alisha Lehman.FOTO: Profimedia.cz


Půvabná fotbalistka hájící barvy Aston Villy Alisha Lehmanová daleko přesahuje zelený pažit. Svou popularitou přesahuje nejen své kolegyně ze šatny, ale i další světoznámá jména napříč sporty.


Její instagramový profil sleduje více než jedenáct milionů fanoušků, což znamená, že má více sledujících než její švýcarský krajan Roger Federer - jeden z nejlepších tenistů všech dob. Její sledovanost přesahuje i jezdce F1 Maxe Verstappena či Judea Bellinghama, jenž patří mezi nejžádanější zboží světového fotbalu.

Díky obrovské základně fanoušků získala Lehmannová spoustu sponzorských smluv. A v současné době se pyšní spoluprací s firmou Adidas.

Krásná Švýcarka svou popularitu ještě umocňuje svými webovými stránkami, kde prodává různé předměty spojené s její osobou. Ohromných čísel dosahuje i na dalších sociálních sítích. Tudíž by se mohlo zdát, že je vše v její kariéře sluncem zalité. Avšak jak tomu často bývá, sláva má i svou stinnou stánku.

V rozhovoru pro talkSPORT se čtyřiadvacetiletá hráčka rozpovídala o tom, že by chtěla, aby si fanoušci uvědomili, že je především profesionální fotbalistkou.

"Někteří lidé ani netuší, že hraji fotbal. Vidí jen můj Instagram a další sociální sítě," přiznala zklamaně Lehmannová. "Je to pro mě někdy těžké. Trénuji každý den. Zápasy hrají každý týden, ale lidé na sociálních sítích si o mně udělají úplně jiný obrázek. Především jsem totiž fotbalistka. Chci být ve fotbale tou nejlepší verzí sebe sama, to je pro mě prioritou," dodala mladá fotbalistka s tím, že se jí ve zprávách také hromadí spousta nemravných návrhů.


To, co ji stále žene k lepším výsledkům, je fotbal. A ráda by ukázala, že i ženy mají fotbalovému světu, co nabídnout. "Chtěla bych světu ukázat, že ženy to ve fotbale skutečně umí." K tomuto údělu ji má dopomoct právě její enormní dosah. "Buď sám sebou, a použij svou osobnost k tomu, abys světu ukázal, kdo jsi."

Svou popularitu tudíž nezatracuje. V podstatě je ráda, za tak enormní zájem a ráda bych svého dosahu využila k edukaci. I když si kolikrát nepřemýšlí nad tím, jak velkou se stala.

"Abych byla upřímná, moc o tom nepřemýšlím. Není to něco, kvůli čemu bych se každý den probudila a říkala si, panebože, mám tolik sledujících," řekla. "Spíš je to opravdu příjemné - ta podpora a všechno ostatní, a také je to velká příležitost," dodala.

Její, leckdy pikantní příspěvky, mají upoutat pozornost. Avšak ne kvůli ní samotné, ale především k tomu, aby si její fanoušci vytvořili, skrze ni, vztah k jejímu řemeslu.

Ženský fotbal pak může udělat další velký krok kupředu i na letošním mistrovství světa. "Doufám, že v létě, až budeme hrát mistrovství světa, to bude velká, velká věc. Doufám, že to posune ženský fotbal víc dopředu. Potřebujeme žít přítomným okamžikem a vážit si toho, co teď máme, a samozřejmě to rozvíjet," uzavřela rozhovor švýcarská reprezentantka.