Jankto v průšvihu. Odmítl policii test na drogy, ze Sparty byl vyřazen

Jakub Jankto.

Jakub Jankto.FOTO: Profimedia.cz


Fotbalistovi Jakubovi Janktovi se aktuálně moc nedaří. Nejenže se po hostování ve Španělsku nedokázal prosadit do základní sestavy Sparty, v úterý měl nedaleko tréninkového centra Sparty incident s policií.


O události jako první informoval server prahain.cz. Jeden z jeho čtenářů jim totiž poskytl informace a fotky, na kterých je jasně vidět, jak fotbalista hovoří s policisty. Jankto byl zastaven kvůli hlášení jiného vozidla, že by řidič ve voze před ním mohl být pod vlivem. Policie následně potvrdila, že v ulici Vaníčkova, kde se nachází Sportovní areál Strahov, probíhá dokumentace lidí.

"Kolem dvanácté hodiny jsme na linku 158 přijali oznámení od řidiče, který uvedl, že před ním jede vozidlo a má podezření, že by řidič mohl být pod vlivem alkoholu. Vozidlo následoval a poté, co řidič vozidla zastavil v ulici Vaníčkova, dorazili tam policisté. U řidiče byla dechová zkouška negativní. Nicméně následný test na drogy řidič odmítl a odmítl i lékařské vyšetření," uvedl pro prahain.cz tiskový mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

O Janktově maléru se hned dozvědělo i vedení Sparty a její tiskový mluvčí uvedl, že tým měl dnes volno, neměli trénink ani jinou týmovou aktivitu, k události ale další vyjádření v tu chvíli neměl. Během středy se ale na Instagramu objevila informace, že klub situaci řeší a o několik hodin později, že Jankto byl z týmu vyřazen. 


"Hráč není připravený vykonávat povinnosti, které vyplývají z jeho profesionálního kontraktu, a není tak k dispozici trenérovi pro tréninkovou činnost. Příprava mužstva Briana Priskeho tak byla ve středu dopoledne po dvoudenním volnu obnovena už bez zapojení Jankta. Nyní hráč bude řešit svojí osobní situaci," zní text popisku odkazující na vyjádření z oficiálního webu klubu. 

Rozhodnutí klubu chtě nechtě podporují i fanoušci v komentářích. "Tohle je jednoznačně správné rozhodnutí. Ale mrzí mě to, měl jsem radost, když šel do Sparty a přál jsem mu to," píše jeden z nich. "Tohle hostování se nepovedlo. Jankto mi nevadí, ale herně úplně mimo. A jestli k tomu ještě bere, tak proč ho mít. Skvělé rychlé zareagování od Sparty. Tak to má být," píše další.