Hvězdný Ronaldo a jeho kouzla. Šest jídel denně, kryokomora, osm hodin spánku i nalakované nehty

Ronaldo a jeho forma.

Ronaldo a jeho forma.FOTO: Profimedia.cz


Je mu osmatřicet a patří mezi nejlepší fotbalisty světa, pro mnohé je dokonce stále ten nejlepší. Portugalec Cristiano Ronaldo sice opustil anglickou Premier League a hraje jen v arabském světě, miliony fanoušků ale stále hltají jakékoliv informace o CR7. Pětinásobný držitel Zlatého míče teď pro list The Sun promluvil o svém životě. Prozradil, že si dává šest jídel denně, absolvuje kryoterapii, stejně jako to, proč si lakuje nehty.


V osmatřiceti letech na sobě Ronaldo denně tvrdě maká, i když by do konce života nemusel hnout ani prstem a stejně by si žil v luxusu, o kterém se obyčejným smrtelníkům možná ani nezdá. Fotbalová hvězda dodržuje každý den přísně stanovená pravidla. Odměnou mu jsou nejen skvělé výkony na hřišti, ale i postava, kterou mu mohou i o dost mladší fotbalisté závidět.

Fotbalista, který zářil třeba při prvním působení v Manchesteru United, nebo později sbíral trofeje s Realem Madrid, promluvil o svém jídelníčku. CR7 si dopřává šest jídel denně, přičemž velkou část tvoří ryby. V oblibě má Portugalec mečouna, dušenou tresku, nepohrdne ani tuňákem. Své místo v menu hvězdy má i kuře a to díky vysokému obsahu bílkovin a nízkému obsahu tuku.

Den ale odstartuje snídaní, kdy mu servírují šunku se sýrem a nízkotučný jogurt. Pokud vše nedoplní avokádový toust, určitě přijde na řadu během dne. K obědu se servíruje kuřecí maso se zeleninovým salátem, případně tuňák se salátem s olivami a vejci. K večeři, kterou si občas rozdělí na dvě části, se podává opět maso či ryby.

A pak je tu samozřejmě pohyb a péče o tělo. Na začátku tohoto týdne dal na sociální sítě Portugalec obrázek, jak si užívá sauny. A fanoušci byli hned ve varu. Jenže CR7 si dopřává také pobytu v kryoterapeutické komoře a to už od roku 2013. V době, kdy hrál za Real Madrid, neváhal utratit padesát tisíc liber, aby si zařízení pořídil. Tři minuty pobytu v teplotách kolem minus 160 až minus 200 stupňů Celsia pomáhají potlačovat bolest svalů, snižovat případné otoky nebo záněty.


K tomu všemu Ronaldo denně čtyři hodiny cvičí. Nikdo si nemůže myslet, že CR7 vypadá tak dobře jen díky tréninku ve fotbalovém klubu. O Ronaldovi je známé, že nic nedělá na půl. Má připravený fitness plán, třicet minut dělá kardio, cvičí s činkami v posilovně, věnuje se běhu, kde se zaměřuje na sprinty. Pravidelně také plavé a traduje se, že je posedlý cvičením pilates. A to všechno zvládá až po tréninku ve svém klubu.

The Sun připomíná, jak bývalý Ronaldův spoluhráč Patrice Evra prozradil, že nenáviděl chodit k portugalské hvězdě na večeři, protože ho po jídle nutil intenzivně cvičit.

Součástí pravidel životosprávy je také osmihodinový spánek, přitom není tajemstvím, že si občas i během dne dá opakovaně krátkého šlofíčka. „Správný spánek je opravdu důležitý pro to, abyste z tréninku vytěžili maximum. Chodím brzy spát a brzy vstávám, zvláště před zápasy. Spánek pomáhá svalům se zotavením, což je opravdu důležité," svěřil se Portugalec.

Momentálně působí hvězdný fotbalista v Saúdské Arábii. Kromě výkonů na hřišti upoutal fanoušky i dalším snímkem na sociálních sítích, kde má nalakované nehty na nohou. Média připomínají, že to není poprvé, co podobný kousek hráč klubu Al Nassr udělal. Německý Bild pro změnu uvádí, že existuje oprávněný důvod, proč to hvězda dělá a nejde jen o její rozmar. „Mnoho vrcholových sportovců to dělá, aby chránili své nehty před plísňovými a bakteriálními infekcemi. Jejich nohy jsou přece celé hodiny v propocených botách. Dělal to dokonce i boxer Mike Tyson,“ píše Bild.