Hvězda Premier League chycena při činu. Na fotce s přáteli si užívá rajský plyn

Dele Alli.

Dele Alli.FOTO: Profimedia.cz


Fotbalista Dele Alli byl vyfotografován obklopený kanystry s rajským plynem a balónkem v ústech. O události informoval server thesun.co.uk. Hvězda Premier League, Dele Alli, byl zachycen, jak sedí u stolu s několika kamarády a v ústech má balónek zlaté barvy. Před ním na stole stojí dvojice velkých kanystrů, které vypadají podobně jako ty, které obsahují legální oxid dusný. 


Na fotce jsou také lahve s vodou a Clase Azul, jedna z nejdražších tequil na trhu, jejíž cena se pohybuje kolem 300 liber za láhev. Vdechování rajského plynu z balonku je oblíbenou metodou užívání drogy, známé také jako "hippy crack".

Není jasné, kdy přesně nebo kde byly fotografie pořízeny. Předpokládá se, že byly sdíleny v aplikaci Be Real, která slouží k pořizování fotografií, a teprve poté byly široce sdíleny na sociálních sítích. Komentátoři na sociálních sítích rychle začali spekulovat o tom, co by fotografie mohla znamenat pro Alliho kariéru.


"Jestli neskončil už dříve, tak teď je konec. Velmi smutné - měl potenciál být jedním z největších," okomentoval to jeden z fanoušků. "Jaký pád," doplnil jiný.

Bývalý záložník anglické reprezentace se po sérii zranění a přestupu z Tottenhamu do Evertonu potýkal se svou formou. Z klubu z Merseyside byl zapůjčen do tureckého Besiktas, dokud jeho působení neukončilo další zranění. Během své účasti v turecké lize vstřelil ve 13 zápasech pouhé dva góly a manažer Şenol Güneş ho označil za "výkonnostně pod očekáváním". Dříve patřil k oblíbencům i pod Garethem Southgatem, ale od vyřazení ze sestavy pro Euro 2020 se v anglické reprezentaci neobjevil.

Fotografie se objevila krátce poté, co vláda oznámila plány na uzákonění držení oxidu dusného, známějšího jako rajský plyn. Dříve legální omamný prostředek může být v případě zneužití velmi nebezpečný. Užití příliš velkého množství může způsobit poškození nervů, srdeční problémy a dokonce i smrt, protože uživatelé mohou upadnout do bezvědomí a udusit se.