Hvězda před MS promluvila o děsivé nemoci svého syna

Kyren Wilson.

Kyren Wilson.FOTO: Profimedia.cz


Během příprav na mistrovství světa ve snookeru se Kyren Wilson otevřel a promluvil o zdravotních problémech svého nejmladšího syna Baileyho. Lékaři se už několik měsíců snaží zjistit, co přesně chlapci je.


Wilson se spolu s rodinou už od ledna strachuje o svého pětiletého syna Baileyho. Ten po celou dobu podstupuje různé testy a jen za poslední měsíc byl hospitalizován celkem na pět dní. Na stole byly dokonce obavy z rakoviny. Přestože chlapec ještě nebyl oficiálně diagnostikován, doktoři nyní zvažují diagnózu Crohnovy nemoci.

"Byl rychle odvezen do nemocnice, kde prováděli různé testy," uvedl Wilson v rozhovoru pro World Snooker Tour. "Museli jsme čekat několik dní na magnetickou rezonanci, abychom věděli, zda se jedná o nádor a to bylo velmi těžké. Přestože stále nic nevíme jistě, nyní to vypadá, že by to mohlo být něco jako Crohnova nemoc. Když to dám do kontextu, myslím, že za měsíc zhubl pět kilo, což je ohromné množství váhy."

Jeho syna vyšetřovali nejprve kvůli možnému nádoru na mozku nebo v zádech. Dva dny čekali, než se dostali na magnetickou rezonanci, nakonec tyto obavy nebyly potvrzeny a vše vyšlo čisté.


"Moje žena Sofie je něco jako superhrdinka, která mi dává čas a říká, fajn, běž a trénuj, připrav se na nadcházející události," řekl Wilson pro World Snooker Tour.

"Všechno se táhne od začátku ledna, ale v posledních čtyřech týdnech začala být situace mnohem vážnější. Během mistrovství byl na pět dní hospitalizován kvůli vážným obavám, které se mohly ukázat jako velmi zlověstné."

"Na rodině si to ale vzalo svou daň. Doufám, že pokud se dostanu do finále, budou moct na víkend přijet a on ukáže svůj malý a šťastný obličej," přeje si táta.