Hvězda F1 promluvila o děsivém setkání se žralokem

Někdy může být nečekaně rušno.

Někdy může být nečekaně rušno.FOTO: Profimedia.cz


Pilot F1 Lewis Hamilton si vždy užívá jízdu na vlnách, když se vydá na Velkou cenu Austrálie, ale tentokrát měl až příliš blízko k nevítanému setkání se žralokem, informoval server formula1.com.


Lewis Hamilton se svěřil s děsivým setkáním se žralokem při surfování před poslední Velkou cenou Austrálie. Hamilton je totiž vášnivým surfařem a málokdy promarní příležitost projet se na vlnách, kdykoli se do Austrálie vydá. Před cestou do Melbourne se Brit právě z tohoto důvodu zastavil v Byron Bay.

Sedminásobný mistr světa F1 však od svého koníčku dostal o něco víc, než si přál. Jako vždy si velmi užíval, když vyjížděl na otevřené vody, ale tentokrát se ocitl trochu víc na hraně poté, co spatřil nevítaného návštěvníka.

"Ta pauza byla příjemná. Z Malajsie jsem jel v neděli rovnou sem. Byl jsem dole v Byron Bay, což bylo úžasné, je to moje nové oblíbené místo. Už se nemůžu dočkat, až tam pojedu znovu, protože miluju surfování," odpověděl Hamilton na otázky reportérů formula1.com, co dělal mezi závody poté, co se zúčastnil sponzorské akce v Malajsii. 


"Takže jsem si šel zasurfovat. I když tam byl žralok, takže jsem se celou dobu bál. Užil jsem si počasí, absolvoval jsem opravdu skvělý trénink a jsem opravdu osvěžený a přijel jsem sem omlazený."

Hamilton je často viděn při surfování, ale vždy si od žraloků udržoval rozumný odstup. Před sezónou 2019 odmítl jednoho dne vyrazit na vodu poté, co neuspěl při hledání bezpečné oblasti oceánu. "Připadá mi to jako hodně, hodně dávno, ale byl tam seskok padákem, taky jsem trochu surfoval," citoval Hamiltona server mirror.co.uk.

"Chtěl jsem to dělat tady, ale nemohl jsem najít zasíťovanou oblast, kam bych mohl jít. Prostě nemůžu jít tam, kde jsou žraloci, člověče! Každý Australan, kterého potkám, mi říká: 'Ne, ne, budeš v pořádku. Kdyby se k tobě žralok přiblížil, dej mu pěstí do obličeje.' Australani jsou vážně trochu blázni, co?" dodal Hamilton.

Surfování Hamilton využil také jako formu sbližování se s George Russellem v prvních měsících jejich společného působení u Mercedesu. Sedminásobný mistr světa poté vyjádřil přání skočit se svým britským kolegou padákem, i když se teprve uvidí, zda Russell bude souhlasit s extrémnějšími zážitky.