Hromadná rvačka basketbalistů NBA

Tohle není často k vidění.

Tohle není často k vidění.FOTO: Profimedia.cz


Nevídaná událost byla k vidění při basketbalovém zápase. Nejednalo se přitom o žádnou pralesní ligu. Nýbrž o slovutnou NBA. Hráči Orlanda Magic a Minnesoty Timberwolves jako by zapomněli na to, jaký sport hrají. 


Na konci třetí čtvrtiny, která lépe vyznívala pro Orlando, se palubovka proměnila v bojové pole. Vše začalo, když se Austin Rivers začal hádat a postrkovat s Mo Bambou, který seděl na lavičce. Oba hráči se do sebe pustili. Strkanice se proměnila v pěstní souboj, který je následně dostal na hřiště. Tam Riverse srazil na podlahu Jalen Suggs, spoluhráč Bamby. Rázem se do situace zapletlo i několik dalších hráčů. Rozhodčí měli, co dělat, aby hráče od sebe odrhli. 

Z hloučku byli postupně vytaženi všichni. Rivers, Jaden McDaniels a Taurean Prince z Timberwolves a Bamba a Suggs z Orlanda. Rozhodčí na rvačku reagovali jasně. Všechny zúčastněné vyloučili.

A jaký byl důvod k oné štvanici? Malicherný. Rivers se po zápase nechal slyšet, že se mu pouze nelíbil způsob, jakým s ním (Bamba) mluvil poté, co minul trojku.

"Nebyl k tomu důvod. Ani toho týpka neznám. Nic o něm nevím. Samozřejmě jen vím, že je to hráč Magic, ale jinak nic," vysvětloval svůj postoj rozladěný Rivers a následně dodal, že chtěl jen trochu úcty, které se mu od soupeře nedostalo. "Nedovolím, aby mě někdo nerespektoval."


Spoluhráč Bamby, Markelle Fultz, to viděl jinou optikou. Po zápase novinářům sdělil, že jeho spoluhráč neřekl nic neuctivého, či bláznivého.

"Bylo to jen…víte, lidé si utahují z toho, když někdo netrefí trojku," začal Futz vysvětlovat svůj pohled na věc pro ESPN. "Jsou to stejné řeči, které říkáte svým spoluhráčům, když se netrefí. Nevím, jestli to bylo to jediné, co Riverse tak rozčílilo, ale začal pak úplně běsnit," kroutil hlavou rozehrávač Orlanda.

Vliv na celou situaci a následnou reakci minnesotského hráče mělo i skóre. Magic v té chvíli vedli 83:73. Následně svůj náskok zvýšili na těžko dosažitelných dvacet bodů. Magic nakonec přerušovaný zápas dovedli ke zdárnému konci. 

Vedení NBA samozřejmě muselo na šarvátku reagovat. Zastavilo činnost hlavním viníkům páteční vřavy a udělilo tresty. Pivot týmu Magic Mo Bamba dostal čtyřzápasový trest. Rozehrávač Timberwolves Rivers nesmí nastoupit do tří utkání. O jeden duel přijde také špílmachr Orlanda Jalen Suggs.

Zákaz startů rovněž znamená i pozastavení platu. Bamba dostal nejvyšší trest, protože podle vyjádření NBA pokračoval v agresivním chování vůči Riversovi v útrobách stadionu, kde také strčil do ochranky.