"Hrobník" Dvořák zná svůj další zápas v UFC. Na potvrzení protivníka se však stále čeká

David Dvořák.

David Dvořák.FOTO: se souhlasem Davida Dvořáka


Český MMA bojovník David Dvořák už tuší kdy, kde a komu se v organizaci UFC postaví příště. A přestože očekávání fanoušků narůstají, stále se čeká na oficiální potvrzení z organizace.


"Nemůžu zatím potvrdit soupeře. Čekáme až na oficiální potvrzení ze strany UFC. Nicméně můžu potvrdit, že to bude v létě a zápas je podepsaný ode mne i ze strany protivníka. Máme jisté datum, soupeře a už i místo. Teď se jen čeká na ofiko ohlášení. Ale všechno platí," potvrdil Dvořák v rozhovoru pro Hradecký deník.

Odpověděl také na otázku, jak je to s jeho očekávaným protivníkem Mattem Schnellem. Na internetu totiž koluje spousta dohadů a grafik, které oba bojovníky dávají dohromady.

"Kdyby to byl on, tak na čistě teoretické rovině si myslím, že to je dobrý protivník. Jde o frajera, který je v UFC číslo 8, velice zkušený, má tam za sebou spoustu velkých zápasů. Pro mě by to byla obrovská šance dostat se zpátky na vítěznou vlnu, dostat se blíž k TOP 5. Byl by to samozřejmě extrémně náročný zápas, ale člověk si prostě nemůže vybírat. Já jsem si v UFC nikdy nevybíral a ani nebudu. Pokud chci být nejlepší, tak musím porážet všechny a tohle by byl jeden z těch soupeřů, kterého bych musel na své cestě porazit." 


I přes očekávanou náročnost zápasu a utržené prohry však Dvořák v rozhovoru také uvedl, že na sebe necítí žádný tlak. Důležitá je z jeho pohledu příprava, protože pak dokáže předvést to nejlepší. 

Slavný "Hrobník" už na svých sociálních sítích sdílel video odkazující na nadcházející galavečer s popiskem "Uvidíme se brzy, Kanado".

Pro Dvořáka jde už o šestý zápas ve věhlasné organizaci UFC. Zápas se má odehrát 10. června v kanadském Vancouveru. Pro bojovníka z Hradce, který je na desátém místě v aktuálním žebříčku muší divize, je to ohromná šance se po dvou prohrách opět vrátit na příčky vítězů a polepšit si i v žebříčku.