Hamilton na pochybách. Opustí Mercedes na konci sezóny?

Lewis Hamilton.

Lewis Hamilton.FOTO: Lewis Hamilton


Objevují se spekulace, že Lewis Hamilton by na konci sezóny s vypršením smlouvy opustil stáj Mercedesu. Podle Simona Lazenbyho by mohl za účelem získání osmého titulu mistra světa přejít k Ferrari. 


Začátek nové sezóny F1 v Bahrajnu byl pro Hamiltona skličující. Sedminásobný mistr světa totiž skončil na okruhu Sakhir pátý, o více jak 50 sekund za vítězem závodu Maxem Verstappenem. A jeho frustrace se více projevila při jeho veřejné kritice týmu pro BBC podcast o F1, kdy tvrdil, že ignorovali jeho návrhy při vývoji modelu W14. Hamilton se obával, že vůz je "na špatné trase" ještě, než závod započal a obrovský propad ve výkonu oproti konkurenci jeho obavy potvrdil.

Tyto potíže logicky podnítily spekulace, že by se F1 veterán pro zisk rekordního osmého mistrovského titulu mohl přesunout do jiné stále. Jeho kontrakt vyprší na konci sezóny a dle dohadů hlavního moderátora Sky Sports, Simona Lazenbyho, Hamilton nechtěl přistoupit na nový kontrakt, dokud se neujistí výkonem modelu W14. Podle Lazenbyho by mohl všechny šokovat přechodem k Ferrari, pokud Mercedes nedokáže zabránit svému skluzu.

"Ne do Astonu, ale jak můžete vyloučit přestup do Ferrari, pokud se Mercedes nezlepší?" řekl Lazenby v Sky Sports podcastu zaměřeného na F1. "Zoufale se snaží získat ten osmý, takže když Ferrari dokáže zůstat na špici a nejblíže Red Bullu."


"Ještě tu smlouvu nepodepsal. Rozhodně čeká na to, jak si letos ten vůz povede. Myslím, že jeho skvělý vztah s týmem a Totem vydrží, ale myslím, že nemůžeme vyloučit přesun k Ferrari, protože už dříve řekl, že je to jeho sen," pokračoval Lazenby.

Jeho spoluhostitelka Naomi Schiff však nesouhlasila: "Myslím, že by Lewis pravděpodobně přešel k Ferrari, ale nemyslím si, že by opustil Mercedes. Je to vážně týmový hráč. Myslím, že také řekl, že tam chce zanechat svůj odkaz a být součástí týmu podobně jako byl Niki (Lauda). Nemyslím si, že by po všech těch letech v týmu na poslední chvíli odešel."