Hamilton má hlavní slovo v připravovaném snímku o F1. Vybírá, kdo si zahraje po boku Brada Pitta

Brad Pitt.

Brad Pitt.FOTO: Profimedia.cz


Sedminásobný mistr světa bude hrát klíčovou roli jako producent a poradce v chystaném filmu o F1 s Bradem Pittem v hlavní roli. Zprávu přinesl server mirror.co.uk. Herci, kteří se o roli ucházeli, prošli náročným výběrovým řízením zahrnujícím konkurzy a několikadenní řidičské zkoušky. 


Hollywoodský zpravodajský server Deadline informoval, že v zatím nepojmenovaném filmu, který se bude odehrávat v budoucnosti, si po boku Brada Pitta zahraje Damson Idris.

Snímek podporovaný společností Apple films bude sledovat dvojnásobného držitele Oscara, herce Brada Pitta v roli závodníka F1, který se vrací z důchodu ve snaze získat poslední šanci na slávu, aby se stal mentorem mladšího jezdce jako jeho týmový kolega.

Film vzniká ve spolupráci s Hamiltonovou produkční společností Dawn Apollo Films a předpokládá se, že natáčení začne během závodních víkendů někdy v roce 2023. Hamilton promluvil o tom, že se podílel na konkurzu a pomáhal kolegům režisérům Josephu Kosinskému a Jerrymu Bruckheimerovi při hledání vhodného herce pro tuto roli.


"Právě teď procházíme procesem výběru postavy, která bude po Bradově boku, což je vzrušující," řekl Hamilton pro Autosport na začátku tohoto roku. "V podstatě je to proces sledování (konkurzů). Máme nahrávky, na kterých hrají určité scény, a prošli jsme si je. Seděl jsem v kanceláři s Jerrym, Joem a Bradem, sledovali jsme to a tak nějak jsme sdělovali své podněty a co si myslíme."

"V tuto chvíli máme k ruce scénář. Prošli jsme si už docela dost jeho různých verzí. Stále čekáme na poslední verzi, a to je celý proces. Ale dělal jsem to i celé Vánoce. Těším se, až se dočkám další varianty scénáře. Včera večer jsem si s Bradem povídal o postavách, které nás čekají," pokračoval Hamilton.

Hvězda Mercedesu je jediným černošským jezdcem na startovní čáře a chce, aby byl film co nejrozmanitější. Také chce, aby zpochybnil genderové normy. "Mým úkolem a myslím, že i zodpovědností je zajistit, aby byl film rozmanitý," řekl Hamilton novinářům dle serveru Mirror. 

"Co se týče rozmanitosti a zastoupení, chci, aby to bylo takové, jaká by Formule 1 měla být v budoucnu. Takže chci vidět ženské mechaniky a rádi bychom viděli i ženskou jezdkyni. Zatím jsme se k tomu v F1 nedostali, ale proč ne?"