Gratuluji a omlouvám se, vzkázal vykázaný Kuchta spoluhráčům po ostudě

Česká fotbalová reprezentace a euforie po postupu na ME.

Česká fotbalová reprezentace a euforie po postupu na ME.FOTO: Česká fotbalová reprezentace


Fotbalista Jan Kuchta byl mezi trojicí fotbalistů, které reprezentační trenér Jaroslav Šilhavý vykázal den před klíčovým kvalifikačním zápasem o Euro 2024 proti Moldavsku. Reprezentaci se i přesto podařilo v pondělí vyhrát a postoupit z kvalifikace.


26letý fotbalista si poté po zápase posypal popel na hlavu a spoluhráčům se veřejně omluvil na svém Instagramu. Nezapomněl samozřejmě přidat ani gratulaci ke kvalifikaci.

"Kluci, moc Vám gratuluju k výhře a k postupu na EURO," začíná popisek k fotce. "Díky vlastní blbosti jsem nemohl být s Vámi. Nechci chodit kolem horký kaše. Prostě jsem udělal strašnou pitomost. Omlouvám se Vám, spoluhráčům z nároďáku, a taky realizačnímu týmu v čele s trenérem Šilhavým."

Svoji omluvu ale směřoval i všem, kdo reprezentačnímu týmu věnuje svou pozornost. "Omlouvám se všem, kteří se o nás v reprezentaci starají. Fanouškům. A Spartě. Speciální omluva směřuje i takhle veřejně k rodině a všem blízkým, kterým na mě záleží."


"Udělal jsem něco, na co nejsem pyšný. Je to pro mě lekce. Přijímám kritiku, která se teď na mě valí. Už od pondělního dopoledního tréninku jsem zpátky ve Spartě a chystám se na závěrečnou fázi podzimu. Je mi jasný, že slova všechno nedokážou napravit… Důvěru si budu muset vybudovat znovu," uvědomuje si mladý fotbalista. 

Svou kariéru začal Kuchta v Pardubicích, načež se několikrát přesunul, až v roce 2015 byl vyměněn za Daniela Turynu do Slávie. Jeho cesta tím však neskončila, v rámci hostování působil v Bohemians, Viktorii Žižkov, na Slovácku, v Teplicích, Liberci a aktuálně ve Spartě. Působení v reprezentaci zahájil v říjnu 2021 během kvalifikačních zápasů s Walesem a Běloruskem.

Spolu s Kuchtou byli potrestání ještě Vladimír Coufal a Jakub Brabec. Tito tři hráči totiž namísto odpočinku před rozhodujícím střetnutím s Moldavskem vyrazili do olomouckého klubu, kde byli až do ranních hodin. O incidentu informovala česká média a server The Mirror.