Fotbalový hráč veřejně podpořil ženy bojující s rakovinou

Svět má hodně nástrah.

Svět má hodně nástrah. FOTO: kaocko.cz


Jon Seaton, fotbalový hráč Elon University, využil sociální síť, aby na počet své matky podpořil ženy v boji s rakovinou. Na svém TikTokovém účtu, kde má necelé 2 miliony sledujících, se spojil s Outback Steakhouse a neziskovou organizací Fighting Pretty a dohromady uspořádali ve čtvrtek 2. února charitativní akci. 


"Tohle bude opravdu jeden z nejpyšnějších momentů v mém dosavadním životě," řekl Fox New Digital v rozhovoru před akcí. Na poctu své matky Carole, která porazila rakovinu prsu, se spojili studenti z Elon University a místní komunity, aby vytvořili balíčky "Síla a Krása" pro ženy bojující s rakovinou. Jednotlivé balíčky obsahují růžové boxerské rukavice Fighting Pretty, lesk na rty darovaný od Thrive Causemetics a inspirativní vzkaz od zakladatelky Fighting Pretty na podporu síly a kuráže během tohoto nelehkého boje. 

Balíčky obdrží ženy léčící se s rakovinou ve městě Washington a státech Oklahoma, Oregon a Florida. 

Outback Steakhouse během akce zajišťoval občerstvení, ale bude pomáhat i s distribucí. "Dávat něco zpět bylo vždy součástí kultury našeho podniku, takže jsme neváhali s podporou tohoto projektu," uvedl prezident Outback Steakhouse Brett Patterson pro Fox News Digital. "Víme, jaký dopad mají organizace jako Fighting Pretty v komunitách a jsme poctěni, že jsme se mohli zúčastnit."


Sám Seaton pro Fox News Digital uvedl, že po diagnóze své matky v roce 2018 si přál udělat mnohem více, čím by dokázal pomoct. A díky své platformě cítil, že takovou příležitost má. Před akcí řekl: "Fakt, že těmito balíčky dokážeme pomoci 500 ženám je něco neskutečného." Dodal, že se cítí jako šťastlivec, právě proto že má k dispozici platformu, skrze kterou může přispět k situaci, která jeho samotného blízce zasáhla. 

Jeho dalším cílem je podporovat i ostatní univerzitní atlety, aby využili i své platformy k pomoci ostatním. Doufá, že jeho čin "zažehne jiskru v jiných atletech napříč zemí, aby to zkusili i oni."