Fotbalová legenda a ponižující incident. Křeče v žaludku a vše bouchlo. Během zápasu

Gary Lineker.

Gary Lineker.FOTO: Profimedia.cz


Fotbalová legenda Gary Lineker promluvil o okamžiku, kdy měl během zápasu mistrovství světa v Anglii hodně nepříjemnou nehodu. K nechvalně proslulému incidentu došlo během střetnutí anglických Three Lions s Irskem v Itálii v roce 1990. Nyní o této příhodě informoval deník The Sun.


Přestože se Lineker večer předtím necítil dobře, nastoupil za svěřence manažera Bobbyho Robsona, a po devíti minutách se mu dokonce podařil perfektní start, když skóroval. Jenže ve druhém poločase mu nastaly potíže.

V pořadu Match of the Day: Top 10 zrovna Lineker rozebíral příběhy svých kolegů Micaha Richardse a Alana Shearera, když došlo i na jeho historku.

"Večer předtím mi nebylo moc dobře. Ale nikomu jsem to neřekl, protože jsem chtěl hrát. Po patnácti minutách ve druhém poločase mě začaly brát křeče a já si říkal 'Ach bože, tohle mě kur** moc bolí.'," začal vyprávění 62letý Lineker. "Míč vyletěl na jejich levou stranu, já na něj udělal výpad a při tom jsem se trochu uvolnil. A ono to prostě bouchlo a já jsem si řekl 'Panebože'. Tak tam sedím na zemi a je to všechno."


34letý Richards žertoval, že to byla "nejlepší historka", jakou kdy Lineker vyprávěl, a bývalý útočník mu to pak vrátil rázným "Ale sklapni!".

"Můžete vidět, jak se podívám nahoru a Gary Stevens přichází a já si pamatuji, že říká 'Linksi, co se děje'. A já na to: 'Já jsem se po**al'. Chtělo se mi brečet. Díky bohu, že jsme na sobě měli tmavě modré trenýrky a ne bílé."

Lineker, kterého po nehodě nahradil Steve Bull, se během zápasu dočkal ještě horšího výsledku - v 73. minutě Irsko vyrovnalo díky Kevinu Sheedymu, což byl bývalý spoluhráč z Evertonu. 

"Tehdy to bylo hrozné, ale teď je to samozřejmě vtipné," dodal ještě Lineker v pořadu.