Fotbalová hvězda slavila vítězství Anglie z nemocničního lůžka

Vždy nejde být na hřišti.

Vždy nejde být na hřišti.FOTO: kaocko.cz


Phil Foden hrající za Manchester City vynechá následující měsíc honbu za titulem v Premier League. V neděli mu totiž operativně odstranili slepé střevo. Kvůli operaci se tak nemohl zúčastnit zápasu proti Ukrajině ve Wembley, který probíhal ve stejný den. Nicméně vypadal, že je v dobé náladě, když sledoval, jak si tým Garetha Southgatea připsal druhé vítězství v kvalifikaci na mistrovství Evropy 2024.


Na svém Instagramu ve stories sdílel fotku s úsměvem a palcem nahoru, kde zároveň děkuje fanouškům, přátelům a rodině za podporu. "Děkuji za všechny zprávy. Už se cítím mnohem lépe, budu brzy zpět."

Zprávu o jeho operaci sdílel na svém twitterovém účtu i jeho klub Manchester City. "Můžeme potvrdit, že Phil Foden se kvůli prodělané operaci stahuje z anglického týmu. Přejeme ti rychlé uzdravení, Phile." 

Foden sice s ostatními trénoval a připravoval se na zápas s Ukrajinou, dokud mu během sobotního tréninku nezačalo být špatně. Pouhých pár hodin před zápasem vydal na svých stránkách anglický tým oficiální vyjádření, že se mladý záložník zápasu bohužel nemůže zúčastnit. 


"Phil Foden byl vyloučen z dnešního kvalifikačního zápasu s Ukrajinou pro UEFA Euro 2024 kvůli operaci slepého střeva, kterou podstoupil dnes ráno," oznámení začíná. "Manažer anglického týmu Gareth Southgate nepovolal žádného náhradníka, což znamená, že po dřívějším odstoupení Reece Jamese a suspendaci Lukea Shawa má na výběr z 20 hráčů." Jeho místo v kvalifikačních zápasech tak zaujal nováček James Maddison, hrající za Leicester.

Aktuálně není jasné, jak dlouho bude Foden rehabilitovat. Pro Manchester City je to však rána, jelikož pravděpodobně nebude moct hrát v jejich příštím zápase proti Liverpoolu 1. dubna a nepomůže jim tak v honbě za sesazením Arsenalu z vrcholu Premier League. Záložníka teď pravděpodobně čekají čtyři týdny mimo hřiště, aby zvládl nabrat dost sil a mohl nastoupit v Champion League proti Bayernu Mnichov 11. dubna.