Fotbalistovi hrozí až dva roky vězení za neslušné chování na veřejnosti

Kyle Walker.

Kyle Walker.FOTO: Facebook Kyle Walker


Policie vyšetřuje opilecké dovádění fotbalového obránce klubu Manchester City, Kyla Walkera. Jako důkaz slouží kamerový záznam, na kterém je vidět, jak opilý Walker v baru osahává jednu ženu. Dva policisté proto mluvili s obsluhou v daném baru kvůli potenciálnímu neslušnému chování a obnažování na veřejnosti. Walker by mohl být vyslýchán za chování pobuřující veřejnou slušnost, což je trestný čin obecného práva, za který hrozí vysoká pokuta a až dva roky ve vězení.


Aby policie prokázala jeho vinu, potřebuje doložit svědectví od přítomných osob, když se daný "oplzlý, obscénní či nechutný" čin stal. Nemusí však být přímými svědky incidentu, pokud tam existuje potenciál urážky. Dle policie je vyšetřování zatím v rané fázi a dosud nebylo provedeno žádné zatčení. 

Pro 32letého obránce, ženatého s modelkou Annie Kilner, se kterou má tři děti, to není první podobný skandál. Pár se nechal v roce 2021 tajně oddat poté, co Walker přiznal, že je otcem dítěte modelky a influencerky Lauryn Goodmanové. V roce 2019 Laura Brown, hvězda Ex on the Beach, uvedla, že s Walkerem měla sex v jeho Bentley. Přestože jeho žena Annie při něm až dosud stála, teď údajně zvažuje svou budoucnost.


"Obává se, co si o ní ostatní budou myslet a co o ní budou říkat, a cítí se ponížená kvůli jejich dětem," uvedl blízký zdroj novinám The Mirror. Kyle ji však ujišťoval, že vše bude v pořádku, ale pro ně všechny je to jen další ponížení. I Walkerova budoucnost v Manchester City je ohrožena, jelikož kvůli probíhajícímu vyšetřování vedení zrušilo dnešní vyjednávání o prodloužení smlouvy po červnu 2024. 

Annie začátkem tohoto týdne zveřejnila na svém Instagramu: "Přichází čas, kdy musíte přestat přecházet oceány kvůli lidem, kteří by kvůli vám neskákali louže," stálo v něm. "Skončíte opravdu zklamáni, pokud si myslíte, že lidé pro vás budou dělat to, co vy pro ně. Ne každý má stejné srdce jako vy." Tento příspěvek však poté smazala a napsala další, ve kterém stálo: "Myslím si, že je důležité si pamatovat, že bez ohledu na to, jak dobří jste k lidem, to neznamená, že oni budou stejně dobří k vám."