Fotbalista zemřel při zemětřesení v Turecku

Na trávník se už nevrátí...

Na trávník se už nevrátí...FOTO: kaocko.cz


Při zemětřesení v Turecku zemřela v sutinách také bývalá hvězda Premier League Christian Atsu. Jedenatřicetiletý sportovec byl pohřešován od 6. února, tedy ode dne, kdy ničivé zemětřesení udeřilo, 18. února ráno bohužel potvrdili médiím jeho smrt agent i manažer.


Bývalý fotbalista Premier League působil od loňského září v tureckém klubu Hatayspor, za který také pouze několik hodin před zemětřesením vstřelil pro svůj tým vítězný gól proti tureckému rivalovi ze Super Ligy Kasimpasa.

Za svou kariéru reprezentoval mimo jiné Newcastle United, Chelsea, Porto, Everton, Bournemouth a Malagu, hrál také za svou rodnou zemi Ghanu. O to smutnější je situace po zjištění, že Atsu měl původně Turecko opustit odletem v 11 hodin večer po skončení zápasu. Po vstřelení vítězného gólu si cestu bohužel rozmyslel a svůj let zrušil. 

"Původně měl letět do zahraničí navštívit svou rodinu. Ale když hrál dobře a skóroval, svůj let zrušil. Zemětřesení se stalo v jeho nejšťastnější den. V 11 hodin měl odlétat. Let zrušil a ve 4 hodiny ráno došlo k zemětřesení. Je to tragédie," odhalila tragický vývoj událostí během nedávného rozhovoru pro server Mirror manažerka klubu Hataysporu Faith Ilek. 

"S nejtěžším srdcem musím všem příznivcům oznámit, že tělo Christiana Atsu bylo dnes ráno bohužel nalezeno. Ráda bych využila této příležitosti a poděkovala všem za jejich modlitby a podporu," citoval server mirror také Atsuovu agentku Nanu Secherovou.


Atsu odehrál 65 zápasů za Ghanu a pomohl své zemi dostat se do finále Afrického poháru národů v roce 2015, což mu vyneslo ocenění Hráč turnaje. Kromě klubů, ve kterých Atsu působil, se na svých twitterových účtech k jeho úmrtí vyjádřily také Premier League nebo fotbalová asociace.

Christian Atsu ovšem bohužel nebyl jediný sportovec, který při zemětřesení v Turecku zemřel. V minulých dnech se v médiích objevila také informace o smrti tureckého brankáře Ahmeta Eyup Turkaslana. Smrt Turkaslana potvrdil 7. února jeho klub Yeni Malatyaspor.

Světová zdravotnická organizace označila zemětřesení v Turecku za nejhorší přírodní katastrofu za posledních 100 let.