Fotbalista Realu si počkal na protihráče a měl ho praštit do obličeje

Federico Valverde.

Federico Valverde.FOTO: Profimedia.cz


Federico Valverde z Real Madridu údajně udeřil do obličeje Álexe Baenu z klubu Villarreal po prohře Realu Madrid na Bernabéu. Baena prý pronesl nechutný vtip na adresu jeho dítěte. O incidentu informoval server thesun.co.uk.


Záložníka Los Blancos měla rozzuřit údajná poznámka 21letého Baeny na konto strachu jeho manželky o své těhotenství během lednového zápasu Copa del Rey mezi kluby. Podle serveru goal.com ta samá urážka měla proběhnout i během posledního zápasu a Valverde proto jednal. Baena se však na Twitteru ohradil a obvinění popřel.

Spor mezi dvojicí se pak údajně přenesl i do víkendového ligového utkání, kdy se oba během zápasu střetli. Valverde se pak podle listu The Athletic údajně střetl s Baenou na parkovišti před Bernabeu, kde se nacházely týmové autobusy. Čtyřiadvacetiletý hráč údajně Baenu během incidentu udeřil, přičemž španělské zdroje tvrdí, že Villarreal má k dispozici videozáznam tohoto incidentu. Server Marca tvrdí, že Valverde udeřil Baenu pěstí do obličeje.

"Jsem velmi šťastný z působivého vítězství týmu na takovém místě, jako je Santiago Bernabéu, ale zároveň velmi smutný z agrese, které jsem byl po zápase vystaven, a překvapený tím, co se o mně říká," uvedl Baena v tweetu, který retweetnul oficiální twitterový účet Villarrealu. "JE NAPROSTO NEPRAVDIVÉ, ŽE JSEM TO ŘEKL." The Athletic má k dispozici také screenshot nyní již smazaného tweetu funkcionáře klubu Villarreal Xisca Nadala, v němž Valverdeho označil za "zbabělce". 


Valverdeho manželka Mina Bonino měla údajně na začátku letošního roku během svého druhého těhotenství prodělat potrat. Nicméně v únoru se dvojice dozvěděla, že to tak není a jejich nenarozené dítě je naštěstí zdravé a hlavně naživu. V březnu Bonino zveřejnila na Instagramu fotografii, na níž svým sledujícím sdělila, že věří, že je "v šestém měsíci". 

Podle serveru goal.com panují domněnky, že Villarreal ani Baena nehodlají incident dále řešit. Pokud stížnost nepodají, je pravděpodobné, že liga Valverdeho nepotrestá a on tak bude Realu Madrid k dispozici až do konce sezony.