Fotbalista dostal nabídku ve výši 20 milionů liber ročně

To je světový klenot.

To je světový klenot. FOTO: Profimedia.cz


Erling Braut Haaland, který hraje na pozici útočníka za Manchester City a norský národní tým, je považován za jednoho z nejlepších hráčů na světě. Je známý svou rychlostí, silou, vzdušnými schopnostmi a zakončením uvnitř pokutového území.

Není tedy divu, že je o něj velký zájem i v oblasti sportovní obuvi. Aktuálně se začíná mluvit o jeho možné spolupráci se značkou Nike a Haaland by si po podpisu smlouvy přišel na pěkných 20 milionů liber ročně (více než 500 milionů Kč). Stal by se tak jedním z nejlépe placených profesionálních fotbalistů v oblasti sportovní obuvi.


Haalandova poslední smlouva s Nike skončila 31. prosince 2021. Od té doby měl tzv. "volnou nohu". Je běžné, že fotbalistům trvá nějaký čas, než si vyberou novou značku, která je bude oblékat. A v tomto období hráči nosí černé boty nebo střídají různé značky.


"Normálně, když se smlouva chýlí ke konci nebo je již ukončena, hráči obvykle nosí celočerné kopačky, aby značky věděly, že jsou volné. Někteří také malují kopačky kresbami nebo barvami, aby zakryli logo," vysvětloval pro server marca.com odborník ve světě fotbalové obuvi Miga. "Haaland v tomto smyslu nikdy nenosil černé boty, prostě nosil ty, které chtěl nosit nebo ty, které chtěl vyzkoušet. Pro útočníka Manchesteru City bylo zásadní "pohodlí a spokojenost."

Pokud k podpisu smlouvy opravdu dojde, Haaland bude umístěn mezi nejlépe placenými fotbalisty ve světě sportovních značek. Na pěknou sumu si doposud přišel Neymar, když opustil Nike v roce 2020 a podepsal smlouvu s Pumou s rekordní smlouvou na 23 milionů liber. Lionel Messi v roce 2017 podepsal doživotní smlouvu s Adidas na částku 18 mil. liber. Argentinec se dokonce stal prvním fotbalistou, který uvedl na trh podznačku kopaček Adidas: Adidas Messi.

Dále Cristiano Ronaldo má doživotní smlouvu se značkou Nike, na částku 15 mil. liber a Mbappé podepsal smlouvu na deset sezón se značkou Nike na částkou 14 mil. liber. A nakonec Mario Balotelli, který patří mezi nejlépe placené fotbalisty, protože podepsal desetiletou smlouvu s Pumou v roce 2014. Je jasné, že dohoda byla pro fotbalistu lukrativní, jelikož si tak udržel své příjmy navzdory tomu, že jeho fotbalová kariéra klesala.