Odhaleno. Ferrari představilo nový vůz pro mistrovství světa F1

Ferrari v plné kráse.

Ferrari v plné kráse.FOTO: Scuderia Ferrari


Ferrari představilo nový vůz svého monopostu s názvem SF-23, se kterým bude v roce 2023 usilovat o mistrovský titul. Název "SF", znamená Scuderia Ferrari. Tento formát byl používán od roku 2015. Jedinou výjimkou byl loňský vůz, který nesl označení F1-75 a připomínal tak výročí 75 let od uvedení prvního sériově vyráběného vozu Ferrari.


Ferrari vstupuje do sezóny 2023 s cílem vylepšit výkon z roku 2022, kde se po dvou těžkých sezónách opět vrátilo do boje o titul. Celá prezentace nového vozu se konala 14. února v italském Maranellu. Tým vzal auto na asfalt před tisícovku fanoušků a hostů uvnitř okruhu Fiorano. "Bylo by velmi optimistické říci, že můžeme vyhrát po jednom kole," žertoval šéf týmu Frédéric Vasseur pro server as.com. 

Aktuálně ovšem vědí, že jsou připraveni bojovat na mistrovství světa. Pilot Charles Leclerc si užil s vozem premiéru v prvních dvou kolech a Carlos Sainz ho pokřtil třemi závěrečnými koly. 

Vozu jako obvykle dominuje červená a černá barva, dále zkrácený předek, zajímavé přední křídlo, kufřík u "kokpitu", a to vše v designu, jehož cílem je vyhrávat závody od prvního dne v roce 2023. Pokud jde o piloty, není žádným tajemstvím, že oba musí udělat krok vpřed za volantem tohoto impozantního SF-23. Charles Leclerc se v roce 2022 předvedl pěkně a má pět vítězství v F1. Carlos Sainz Jr. nahradil v týmu Sebastiana Vettela, který v F1 uspěl dokonce čtyřikrát a získal tak titul mistra světa. 


Ani Sainz si ale v loňské sezóně nevedl špatně, když se v úvodním závodě, který se konal v Bahrajnu, umístil na druhém místě a zajistil tím double týmu Ferrari, když jeho týmový kolega Charles Leclerc závod vyhrál. Oba piloti mají s týmem Scuderia Ferrari smlouvu do konce roku 2024, stále tedy mají možnost ukázat, co v sobě mají.

Scuderia Ferrari na konci loňského roku převzal Frederic Vasseur, který na pozici šéfa týmu nahradil Mattiu Binotta. Symbolem Ferrari je černý vzpínající se kůň na žlutém poli. Scuderia Ferrari byla založena v roce 1929 a do roku 1939 závodila pro Alfu Romeo. Samotný název Ferrari se poprvé objevil v závodech Formule 1 v roce 1948.