Explzeňský bombarďák zastínil hvězdného Ronalda. Portugalec zuřil

A bylo zle.

A bylo zle.FOTO: Profimedia.cz


Senzace. Útočník Jean-David Beauguel, který ještě v minulé sezoně válel v dresu Viktorie Plzeň, zastínil při utkání v Saúdské Arábii i slavného Portugalce Cristiana Ronalda. Explzeňský bombarďák parádní trefou nůžkami rozhodl semifinále Saúdskoarabského poháru, které Beauguelův tým Al-Vahdá vyhrál 1:0. Osmatřicetiletý Ronaldo se podle zprávy espn.com snažil, co mohl, nastřelil dokonce tyč, ale po závěrečném hvizdu musel překousnout potupu v podobě vyřazení z pohárové soutěže. Další trofej tak CR7 do sbírky nepřidá.


Ronaldo si po rozchodu s Manchesterem United přišel spravit do Saúdské Arábie chuť. O finance nemá hvězda nouzi, nicméně královská gáže jistě také hrála roli, když pětinásobný držitel Zlatého míče kývl na to, že opustí prestižní ligy. Teď ho ale zastínil francouzský bombarďák, který zářil v dresu českého mistra. Jeho gól rozhodl o tom, že bude muset slavný fotbalista překousnout další porážku v exotickém angažmá. A nenesl to vůbec snadno.

Portugalská hvězda je známá tím, že nic jiného, než vítězství nebere. Léta to byl právě Ronaldo, kdo o vítězstvích rozhodoval. Teď ale v pohárovém utkání trefil tyč, zahodil i několik dalších příležitostí a už v poločase dával najevo, jak moc je s průběhem pohárového duelu nespokojený. Divoká gesta doprovodil nejspíš peprným komentářem, kterým počastoval náhradníky na lavičce Al Nassr.

Pořádně napjatá atmosféra je kolem populární hvězdy CR7 už nějaký čas. Gólovou radost nezažil Portugalec už tři zápasy, teď mu plány o triumfu v pohárové soutěži zhatil explzeňský bomber. A co víc, Ronaldův tým nemusí získat ani mistrovský titul, v tabulce je totiž momentálně druhý s tříbodovou ztrátou na lídra. Podle posledních reakcí se může zdát, že Ronaldovi tečou nervy.


Nejde jen o vzteklá gesta během pohárového utkání, Portugalec už v minulosti negativně reagoval na pokřiky fanoušků, kteří provokují a vyvolávají jméno argentinské hvězdy Messiho. Nedávno si právě v takové chvíli neodpustil obscénní gesto, kdy se demonstrativně chytil za trenky v oblasti genitálií. V zemi to vzbudilo velké pohoršení a řada fandů požadovala pro hvězdu tvrdý trest.

Ronaldo si také nedávno podle všeho vyřídil účty s trenérem. Média psala, že na schůzce s vedením vyjádřil Portugalec nespokojenost s vedením týmu, a za chvíli se musel kouč pakovat. Jiné zprávy hovoří o tom, že by se Portugalec mohl po sezoně ze svého kontraktu vykoupit a zamířit opět do Evropy. Jak vše nakonec dopadne, to se teprve uvidí, ale jistá je jedna věc, kolem Ronalda bude i v následujících týdnech pořádně živo.