Dvanáctá rozhodla. Silný vítr způsobil nehratelné podmínky

Počasí bylo proti.

Počasí bylo proti.FOTO: kaocko.cz

Sobotní třetí kolo AT&T Pebble Beach Pro-Am bylo přerušeno kvůli silnému větru, který dosahoval rychlosti 64 km/h. PGA Tour nejprve posunula start turnaje z důvodu nepříznivého počasí o hodinu. Podmínky však byly krátce po poledni shledány jako nehratelné, přičemž jako problémová byla uváděna především devátá jamka na poloostrově Monterey.

Turnaj se hraje na třech hřištích - Pebble Beach, Spyglass Hill, Monterey Peninsula Country Club, přičemž poslední kolo se hraje na slavném hřišti Pebble Beach. "Když zatroubili, věděl jsem, co se děje," řekl Keith Mitchell pro Golf Channel. "Předpokládal jsem, že se jen na chvíli zastavíme na místě. Možná se vrátíme. Ale podle předpovědi, pokaždé, když jste se na ni podíval, tak to vypadalo, že bude víc a víc větrno."

Turnaj byl pozastaven ve 12:12 místního času v Monterey Peninsula Country Club a ve 12:20 na Pebble Beach a Spyglass Hill. PGA Tour původně oznámilo, že se bude hrát znovu ve 14 hodin, což se pak kvůli silnému větru zrušilo. Pokud nedojde k dalšímu zhoršení počasí, má třetí kolo pokračovat v neděli. Ovšem vzhledem k tomu, že 72 jamek nelze dohrát před západem slunce, turnaj skončí až v pondělí. Ve finálovém kole budou soutěžit pouze profesionálové. Turnaj PGA Tour byl naposledy pozastaven v roce 2021 kvůli silnému větru na Butterfield Bermuda Championship.

"Zažili jsme to již tolikrát, déšť, zpoždění a pozastavení, že si na to prostě zvyknete," řekl Mitchell. "Zítra se prostě musíš probudit a projít si svou běžnou rutinu a zkusit se odpoledne rozhýbat." Když byla hra přerušena, držel Peter Malnati náskok dvou ran před Josephem Bramlettem a Keithem Mitchellem ve výši 12 pod par. Malnati, jehož jediné vítězství na PGA Tour bylo v roce 2015 na Sanderson Farms Championship, je ve svém druhém kole na 12 jamkách na Pebble Beach 6 pod par.