Drsný žert vyděsil hvězdu i fanoušky. Poražená tenistka smlouvala s pořadateli, chtěla auto

Aryna Sabalenková.

Aryna Sabalenková.FOTO: Profimedia.cz


Pořádně drsný vtípek a možná i horkou chvilku připravila běloruská tenistka Aryna Sabalenková po prohraném finále Porsche Tennis Grand Prix v německém Stuttgartu pořadatelům. Po slavnostním ceremoniálu totiž s cenou pro poraženou finalistku obešla automobil, který vyhrála její přemožitelka Iga Swiateková z Polska, rozmáchla se a...


Všichni zírali, co že to poražená finalistka vyvádí, když naznačovala, že vítězce auto poničí. K ničemu podobnému ale nakonec nedošlo a ceremoniál pokračoval s úsměvy na tváři. Počínání si všiml třeba polský server Sport.pl.

Běloruska prohrála finálovou bitvu ve Stuttgartu už potřetí v řadě. Nejprve nestačila v roce 2021 na Ashleigh Bartyovou, loni prohrála se Swiatekovou a letos zkompletovala ohledně prohraných finále znovu s polskou soupeřkou. Při předávání cen pak mlsně pokukovala po modrém vozu, který byl ale určený pro vítězku.

„Mám otázku na sponzory turnaje, jeho ředitele a všechny, kteří tuto akci pořádají. Opravdu se tady snažím ve finále bojovat, hrát svůj nejlepší tenis a vždycky odjedu bez auta. Nemůžeme uzavřít nějakou dohodu, že pokud tady příště zase postoupím do finále, že bych dostala auto také. Stačilo by přidat jednu cenu,“ rozesmála fanoušky čtyřiadvacetiletá poražená finalistka.


„Každopádně moc děkuji za pořádání této úžasné akce. Opravdu mě baví tady hrát, i když teď už ne tolik, protože jsem prohrála třetí finále. Hned to bolí víc, ale turnaj je to skvělý,“ vykládala po skončení utkání.

O vůz Porsche moc rád přijede bojovat i za rok, pokud tedy pořadatelé nesplní její přání a auto jí nevěnují už za finálovou účast. „Dokud to auto nevyhraju, tak se sem budu vracet. Budu to zkoušet. Za nějakých deset, možná dvacet let, by mi to snad mohlo vyjít,“ culila se.

S vážnou tváří pak poděkovala rozhodčím, malým sběračům míčků za práci. „Moc jsem si to tady s vámi užila. Děkuji i svému týmu, oni vědí, že je miluji. Bylo to úžasné tady hrát, děkuji samozřejmě i fanouškům,“ hlásila běloruská tenistka za aplausu publika.

V letošním roce má zápasovou bilanci 23:4, na kontě má dva turnajové triumfy (Australian Open a Adelaide International.), ale zmiňovaný vůz jí zkrátka není přán.