Drsné přiznání. Bývalá fotbalová hvězda přišla o miliony a vyhlásila bankrot

Craig Bellamy.

Craig Bellamy.FOTO: Profimedia.cz


Drsné přiznání. Bývalá hvězda nejslavnějších anglických klubů přiznala, že přišla o miliony a padla na dno. Craig Bellamy, který hrál třeba za Liverpool, Manchester City, West Ham či Newcastle a oblékal rovněž reprezentační dres Walesu, se v britských médiích rozpovídal o tom, jak se dostal na mizinu a přišel o hotový poklad. Tento příběh zveřejnil i server mirror.co.uk.


Příběh je o to smutnější, že za situaci, kdy fotbalista přišel o veškerý majetek, nemohlo bezhlavé utrácení na večírcích s krásnými ženami, hazard, nebo třeba závislost na drogách, jak se to stává některým kolegům ze sportovní branže.

Bellamy, jenž je momentálně asistentem manažera Vincenta Kompanyho v druholigovém anglickém Burnley, si prostě nedopřával žádné hýření a život v absolutním luxusu, jen prý doplatil na to, že uvěřil nesprávným lidem. A právě neúspěšné investice ho dovedly k totálnímu bankrotu.

Bellamy se rozhodl promluvit o svých zkušenostech do médií, aby varoval současné hráče před tím, co je může potkat.

„Máte pocit, kdy se vlastně nemáte na co těšit. Peníze, které jsem vydělal, už nemůžu dostat zpět. Nedají mi hypotéku, co se týče financí, nemám žádnou budoucnost. Nemohu nic vlastnit, všechno je pryč,“ popsal tvrdou realitu. „Nejsem žádný podvodník, ale byl jsem prostě naivní. A dostalo se to až do bodu, kdy je pro vás osobní bankrot tou největší úlevou. Můžete znovu žít,“ uvedl bývalý fotbalista, který se od roku 2020 léčí s depresemi.


„Vím, že si někteří lidé budou stejně myslet, že jsem všechny peníze prohýřil, ale všem mohu vzkázat, že tak to nebylo. Mohu být na dně, ale nebudu ten, kdo bude vysedávat po hospodách a zapíjet tam žal. Drog jsem se nikdy v životě nedotkl. Jediné, co se mi stalo, bylo, že jsem vsadil na špatné lidi,“ uvedl dravý ofenzivní hráč, jenž během kariéry nastřílel na nejvyšší úrovni na Ostrovech 135 gólů a za národní tým Walesu se trefil devatenáctkrát.

„Chci tímhle způsobem varovat další hráče. Všechno si kontrolujte, Ujistěte se, že lidé, kteří vám ohledně financí radí a pomáhají vám s investicemi, že jsou ti správní. Pokud je nebudete kontrolovat, může se všechno proměnit. Nechte si pro jistotu vše zkontrolovat někým nezávislým, prostě ať vaše investice posoudí ještě někdo další,“ radí Bellamy, jehož současný klub má našlápnuto zpět do Premier League.

Bellamy tvrdí, že ať už byl v jakémkoliv angažmá, kluby pro něj i další hráče zajišťovaly prakticky všechno. A to prý nebylo úplně dobře.

„Bylo to super, ale udělalo to z nás velmi zranitelné osoby. Je dobré, aby měl hráč pořád nějakou odpovědnost, protože jednoho dne klub v zádech mít nebudete, skončíte a vy se sám budete muset naučit přežít a všechno řešit. Najednou budete v úplně jiném světě a bude to šok,“ přiznává bývalý reprezentant.