Drama na MS. Rozhodčí dostal ránu přímo do obličeje. Musel na operaci

Střela a jelo se do nemocnice.

Střela a jelo se do nemocnice. FOTO: kaocko.cz


Na mistrovství světa v pozemním hokeji mezi Nizozemskem a Jižní Koreou, které se odehrálo 26. ledna, jen tak nezapomene německý rozhodčí Ben Goentgen, který byl ve čtvrtfinále náhle středem pozornosti.


Ve druhé čtvrtině zápasu došlo ke zranění německého rozhodčího Bena Goentgena. Po zahrání pokutového kopu se korejský hráč dostal ke střele, kterou jeden ze soupeřů zablokoval holí. Plastový míč o hmotnosti asi 160 gramů změnil úhel letu a řítil se velkou rychlostí směrem na německého rozhodčího, který neměl šanci uhnout a dostal ránu přímo do obličeje. 

Ben Goentgen po tvrdém zásahu ztratil orientaci, zakymácel se a upadl. Fanoušci, kteří seděli na tribuně byli naprosto v šoku. Hráči však zachovali chladnou hlavu a rychle zavolali lékařskou pomoc. Rozhodčí byl odvezen do nemocnice Apollo. Hra dále pokračovala bez německého rozhodčího. Nizozemsko vyhrálo 5:1 a dostalo se do semifinále spolu s Belgií, Austrálií a Německem.

Mezinárodní hokejová federace oznámila, že německý rozhodčí utrpěl zlomeninu lícní kosti a musel podstoupit urgentní operaci. Tím tedy skončila i jeho účast v dalších zápasech. Goentgen tak může mluvit o značném štěstí, že míček nezasáhl například oční okolí a neoslepl.


"Operace proběhla úspěšně, léky proti bolesti stále působí a oko je v pořádku. Dnes bohužel žádný kari narozeninový dort, teď odpočívám. Brzy se všichni uvidíme," napsal na svém Instagramu ve svůj narozeninový den Ben Goentgen.

Mistrovství světa v pozemním hokeji se tento rok konalo v Indii a hrálo se na stadionech Kalinga a Birsa Munda, které mají kapacitu 18 až 20 tisíc fanoušků. Mistrovství světa v pozemním hokeji mužů se poprvé hrálo v roce 1971. Nejúspěšnější zemí v historii pozemního hokeje je Pákistán se čtyřmi mistrovskými tituly. Zajímavostí je, že Česká republika nikdy žádnou medaili nezískala, protože se žádného mistrovství světa v tomto sportu doposud nezúčastnila.