Drahá relikvie. Byl vydražen míček z prvního Masters turnaje Tigera Woodse

Tiger Woods.

Tiger Woods.FOTO: Profimedia.cz


Ještě než Tiger Woods vyhrál své vůbec první zelené sako na Masters, věnoval míček, se kterým hrál, mladému fanouškovi. Ten ho nyní po 26 letech prodal v aukci za 64 000 dolarů.


Golfový míček, který Tiger Woods použil během finálového kola svého prvního vítězství na Masters v roce 1997, se prodal za neuvěřitelných 64 000 dolarů poté, co byl dán do dražby. Woods si před 26 lety zajistil první ze svých pěti zelených sak rekordním vítězstvím o 12 ranách před druhým Tomem Kitem, když na turnaji zahrál 18 ran pod par. Po bogey na pátém paru 82násobný vítěz PGA Tour předal svůj míček malému chlapci v davu.

Tímto mladým divákem byl devítiletý Julian Nexsen a tento malý kousek golfové historie si uchoval až do současnosti. 27. března však Nexsen předmět nabídl prostřednictvím aukční síně Golden Age Auctions s vyvolávací cenou 500 dolarů. "Nabízíme zde skutečně ohromující nález - skutečný golfový míček, který použil Tiger Woods během finálového kola turnaje Masters v roce 1997," začínal popisek uvedené položky, který zveřejnil server mirror.co.uk.


"A co víc, tento míček má bezvadný původ. Pokud si sám Tiger nebo jeho caddie Fluff záměrně neschovali míček z tohoto historického finálového kola (o čemž pochybujeme), může se jednat o jediný potvrzený golfový míček z finálového kola prvního vítězství Tigera Woodse na jednom z velkých turnajů."

Téměř dva týdny a 53 nabídek po původním zařazení do aukce vyneslo 64 124,40 dolarů. Není to poprvé, co se v aukci prodal nějaký Woodsův memorabilní předmět za nemalé jmění. V listopadu loňského roku se podle aukční síně Heritage Auctions prodal míč podepsaný Woodsem za neuvěřitelných 186 000 dolarů.

S tímto míčkem Woods trefil hole-in-one během svého profesionálního turnajového debutu v roce 1996 na turnaji Greater Milwaukee Open. Před 12 měsíci se v aukci za neuvěřitelných 5,1 milionu dolarů prodala také sada holí pětinásobného vítěze Masters, které použil při svém slavném "Tiger Slamu".