Dojde k mega návratu? Barcelona a Messi, to je také velké finanční téma

Vrátí se Lionel Messi do Barcelony?

Vrátí se Lionel Messi do Barcelony?FOTO: Profimedia.cz


Vybouchne fotbalová bomba, dojde k velkému návratu světové ikony do světového týmu? Takové hlasy jsou nyní ke slyšení. Hlavními aktéry jsou Lionel Messi a FC Barcelona. Právě v tomto klubu Argentinec strávil roky a psal dějiny tohoto španělského týmu. Messiho smlouva v Paris Saint-Germain vyprší v červnu a on se ještě nerozhodl, kde bude jeho kariéra pokračovat v další sezoně. Kdo získá tuhle lukrativní kartu?


Jenže nejde jen o přání, důležitou roli hrají finance, Messi by neměl standardní plat španělské ligy. Jenže mít tohoto fotbalistu na Camp Nou, to je lákavé menu.

"Nabídka Barcelony znovu podepsat Lionela Messiho na konci sezony pomalu nabírá na síle a klub v poslední době dělá důležité kroky," potvrdil možný návrat server barcauniversal.com.

"Barcelona zůstává v náročné finanční situaci a v důsledku toho musí vymyslet kreativní způsoby, jak zajistit Messiho mzdu a zároveň splnit platový strop La Ligy a zůstat konkurenceschopným týmem," připomněl zase server psgtalk.com.

Myšlenka má základní a jasné parametry, všechny strany musí být na konci spokojeny, aby byl kontrakt podepsán.  


"Minulý týden viceprezident Barcelony Rafael Yuste předstoupil před novináře a vyjmenoval všechny důvody, proč je Lionel Messi pro Barcelonu důležitý. Messi a Barcelona jsou navždy propojeni. Tak dlouho byli dokonalým manželstvím. Miláčci z dětství, kteří se zamilovali v mladém věku, jejich vztah v průběhu let rozkvetl a vyvinul se do tohoto krásného a zdánlivě nerozbitného pouta," připomněl až poeticky server goal.com.

Podle těchto slov Barcelona chce, jak to ale vidí samotný hráč, který nyní obléká jiný dres. Pokud se vedou jednání, nemluví se o nich. 

Ne všichni ale tento možný přestup vidí pozitivně. Bývalá hvězda Barcelony Gerard Piqué nabídl svůj pohled na pokusy klubu přivést Lionela Messiho zpět do Katalánska.

"Znám Rafu Yusteho a vím, jaký je. Je to velmi dobrý člověk a vždy vám řekne to, co chcete slyšet. Je to skvělý člověk a bude vybírat správná slova, aby řekl to, co chcete slyšet," citoval Piguého server mundodeportivo.com.

Co bude za pár měsíců, jaký dres Messi navlékne?