Djokovič bavil Melbourne: Necítím nic, ale pod pilulkami nejsem

Novak Djokovič, tenista, který nenudí.

Novak Djokovič, tenista, který nenudí.FOTO: Facebook Novak Djokovic


Návrat na Australian Open vychází 21násobnému grandslamovému šampionovi Novaku Djokovičovi opravdu skvěle. Jeho nadšení z podaného výkonu mu však znepříjemňují zdravotní problémy. Když však porazil v osmifinále domácího Alexe De Minaura (6:2, 6:1, 6:2), žádnou bolest překvapivě necítil!


Srbský tenista se potýká se zraněným stehenním svalem a na toto téma přišla řeč v průběhu rozhovoru s Jimem Courierem. "Dnes to na mě nebylo nijak vidět, že jsem zraněný. Nic jsem necítil, což bylo skvělé," tak se s nadšením dělil o své dojmy rodák z Bělehradu, jemuž aplaudovali v Rod Laver Areně navzdory tomu, že vyřadil domácího tenistu.

Novak Djokovič neskrýval radost a byl opravdu vděčný svému lékařskému týmu a fyzioterapeutovi. Jak sám ve svém rozhovoru řekl: "Chtěl bych poděkovat svému lékařskému týmu a fyzioterapeutovi. Děkuji i bohu za to, že pořád jedu dál. Nechci se ale radovat předčasně. V prvním zápase jsem se cítil skvěle, v tom druhém už ne. Takže vím, že věci se mohou změnit velmi rychle." 

Dále pokračoval se slovy: "Poslední dny jsem do sebe nacpal hodně pilulek, abych necítil bolest. Což není ideální. Ale ne ty pilulky, co myslíte. Jsou to protizánětlivé prášky," 


Novak Djokovič tak rozesmál své fanoušky odmítnutím, že by snad mělo jít o viagru nebo něco podobného! Tenista je totiž velkým odpůrcem všech takovýchto typů léků, ale samozřejmě musel najít nějaký způsob, jak pokračovat ve svém skvěle rozehraném turnaji. 

A jak bylo očividné, Srb rozhodně neskrýval své nadšení. Bavil se celým zápasem i tím, jak rychle se s Minaurem vypořádal! Ve svém rozhovoru uvedl, že chtěl vyhrát ve třech setech. 

"Nemohu ani říct, že mě mrzí, že jste neviděli delší zápas. Abych byl upřímný, toužil jsem vyhrát ve třech setech," dodala turnajová čtyřka, která se utká s Rusem Andrejem Rubljovem v boji o semifinále.