Divoká odměna za parádní zásah. Pivní sprcha, triko nad hlavou

A mohlo se slavit.

A mohlo se slavit. FOTO: Profimedia.cz


Neuvěřitelná oslava. Americký profesionální golfista Chase Koepka zahrál na turnaji v Adelaide na dvanácté jamce hole-in-one a rozpoutal hotové peklo. Fanoušci propukli v šílený jásot, který bývá spíš k vidění na fotbalových stadionech při oslavách gólů. Vzduchem létalo pivo, fanoušci mávali triky nad hlavou a golfista zářil štěstím. „Na tenhle den nikdy nezapomenu. Děkuji Adelaide,“ lebedil si mladší bratr čtyřnásobného vítěze majoru Brookse Koepky. Zprávu o divoké oslavě přinesl server listu The Sun.


Kdo někdy sledoval v televizi golf, nejspíš si vybaví klidnou atmosféru, kdy před odpalem hráče zaměstnanec turnaje vyzve diváky k úplnému tichu, aby se mohl soustředit hráč na úder do míčku. Poté, co tak učiní, se většinou ozve potlesk publika, případně dav zašumí údivem, pokud míček míří jinam, než se čekalo. A v tomhle duchu vše většinou běží stále dokola.

Obrázky z Adelaide museli proto všem připadat jako z jiného světa. Američan Koepka práskl na odpališti dvanácté jamky holí do míčku a ten si to zamířil rovnou do jamky. Na tuhle chvíli se těší samotní hráči, fanoušci šílí a obrázky pořádně rozpumpovaly i televizního komentátora, který nadšeně křičel do mikrofonu. To ale jistě netušil, co se začne dít v publiku. Jaký ohlas parádní zásah profesionálního golfisty bude mít. V Austrálii se rozpoutalo nevídané golfové peklo.


V tu chvíli se dění na turnaji proměnilo spíš v party akci, kdy byly k vidění hodně divoké scény. Dav fanoušků doslova vybuchl nadšením. Koepku zasypali na greenu kelímky s pivem, byla to doslova oslavná pivní sprcha. Koepka se také neudržel v klidu, radostí skákal po greenu a objímal svého caddyho poté, co upustil na zem golfovou hůl. K parádní ráně Američanovi gratulovali také jeho spoluhráči, kteří s ním ten den šli po boku, tedy Ian Poulter a Paul Casey.

Koepka nakonec dokončil turnaj na děleném 24. místě, devět ran za vítězem Talorem Goochem, který získal 3,2 milionu liber. Nicméně je takřka jisté, že divoká oslava bude momentem, na který Koepka nikdy nezapomene. „Bylo to něco speciálního, děkuji všem,“ zopakoval Koepka.

Hvězdný golfista Phil Mickleson si rovněž lebedil. Tribuny byly vyprodané, alkohol tekl proudem. „Bylo to skvělé, možná mohla být atmosféra ještě trochu hlasitější, ale tohle je věc, kterou chceme,“ pochvalovala si hvězda. „Chceme golf hlasitější. Chceme jiné prostředí a lidé v Austrálii to dokázali vytvořit.“