Devatenáctiletý tenista má na svém kontě již 100 výher

Co bude dál?

Co bude dál?FOTO: Pixabay


Carlos Alcaraz Garfia je v současnosti hodnocen Asociací tenisových profesionálů (ATP) jako světový hráč číslo dvě v mužské dvouhře a v roce 2020 byl vyhlášen nováčkem roku. Svým pondělním vítězstvím nad Tallonem Griekspoorem na BNP Paribas Open v Indian Wells své prestižní umístění potvrdil. Se svou bilancí 100 výher získal zároveň 19letý Alcaraz druhé místo na seznamu 100 výher za nejméně zápasů. 


"Myslel jsem, že to bude v dalším kole. Jsem velmi hrdý a doufám, že to bude první stovka z mnoha. O této statistice jsem věděl, ale myslel jsem, že bych na to dosáhnul až v případném příštím kole," citoval Alcaraze server AS. Překonal tak rekord, který nedokázal ani Federer, Djokovič nebo Nadal.

Alcaraz je španělský profesionální tenista, bývalá světová jednička ve dvouhře, kterou byl od září 2022 do ledna 2023 a ve svých devatenácti letech je nejmladším tenistou v historii. Svou profesionální kariéru zahájil v únoru 2018 a od té doby vyhrál na okruhu ATP Tour sedm turnajů ve dvouhře včetně US Open 2022. Na challengerech ATP a okruhu ITF získal také sedm titulů ve dvouhře. 


Na Mutua Madrid Open se v roce 2021 v den svých 18. narozenin utkal se svým vzorem a druhým hráčem světa Rafaelem Nadalem, který mu tehdy ovšem příliš příležitostí nedal. Dále už se Alcarazovi ale začalo dařit. Porazil takové světové tenisty jako Stefanose Tsitsipase na US Open 2021 a dále zdolal Diega Schwartzmana na Rio Open 2022 a stal se tak nejmladším šampionem dvouhry v kategorii ATP Tour 500 hrané od sezóny 2009. 

Carlos Alcaraz je očividně talent, kterému štěstí přeje a mohl by se tak v příštích sezonách stát další velkou světovou jedničkou. Obzvlášť, když možnosti současné jedničky Novaka Djokoviče jsou nyní poněkud omezené kvůli jeho postoji k očkování proti Covid-19.