Dělám v KFC a snažím se vše splácet, říká Max Green. Kvůli fanouškům má občas problém v práci

Max Green.

Max Green.FOTO: Clash of the Stars


Jmenuje se Jiří Janouch, všichni ho však znají pod přezdívkou Max Green. V Clash of the Stars absolvoval už tři zápasy a zatím čeká na vítězství, fanoušky je ale připraven bavit dál. V kleci i před ní. "Trénuji a věřím, že už brzy přijde den, kdy zvítězím i já," prohlásil tenhle populární šoumen v rozhovoru pro outsport.cz.


Maxi, doufám, že ani po třech porážkách nic nebalíte, že vás Clashi budeme vídat i nadále…
Přesně tak. Já se nikdy nevzdávám, neudělal bych to fanouškům ani samotné organizaci. Navíc trénování mě fakt baví. Našel jsem se v tom. 

Co vás na zápasení v Clashi tolik přitahuje? 
V první řadě fanoušci a skvělá show. Já samozřejmě nejsem žádný fighter a nikdy jím nebudu. Jsem jen šoumen, co rád baví lidi. 

Kolik vám za tu dobu přibylo fanoušků na sítích? 
Když jsem v Clashi začínal, na Instagramu mě sledovalo nějakých osm tisíc followerů. Teď je to skoro dvakrát tolik. 

Cítíte se pod tlakem, abyste příští zápas už vyhrál? 
To vůbec. Podívejte se na Karlose Vémolu. I ten občas prohrál, aby pak dal do toho úplně všechno. Trénuji a věřím, že už brzy přijde den, kdy v kleci zvítězím i já. 

Která porážka vás s odstupem času mrzí nejvíc?
Ta první a druhá, tedy zápas s Matoušem Kalubou a deathmatch. Když mě čekal Malej Zmijozel, bral jsem to v pohodě, i proto jsem vymyslel hlášku, že zatímco vyhrát můžeš kdykoliv, tak život máš jen jeden. Ten je důležitější než zápas v kleci. 

Jak vás osobně změnil Clash celkově? A co říkáte na to, jak tahle show nabírá na popularitě? 
Clash mě změnil fakt dost. Snažím se trénovat a cvičit, hlídat si životosprávu. Zkrátka dělat to, co mě baví, co mě motivuje. Poradil bych to i ostatním. Je lepší na sobě makat než jen sedět doma u počítače. Všechno je to o tom nebýt líný. 

U koho trénujete? 
U Martina Parlagiho, českého mistra v boxu. 

Dřív jste trénoval i se Žralokem. 
Je to tak, se Žralokem je to ale trochu složitější. On má svoje podnikání, nevěnuje se pouze Clashi. Obojí skloubit je pro něj časově náročné, ale brzy snad spolu zase potrénujeme. Voláme si, píšeme si, dáváme si vědět. Teď jsem se domluvil na trénink i s Rendysem. Vždycky je fajn, když vám někdo další řekne, co a jak máte dělat.


Žralok má spoustu fanoušků i haterů. Jaký názor na něj máte vy?
Žralok je moc fajn člověk. Super kamarád, který vás nikdy nezradí, nevrazí vám kudlu do zad. Je to strašně upřímnej kluk. Řekne věci přesně tak, jak jsou. Někoho takového chcete mít vedle sebe. 

A co jste říkal na to, jak statečně v kleci vzdoroval Václavu Mikuláškovi? 
Nechci nikoho urážet, ale Vašek mi přišel až moc arogantní, hlavně tedy na B4THECLASH a tak. Ale je to jeho věc, jeho problém. Já ho neznám, nemůžu ho nijak soudit. Každopádně je pravda, že Žralok toho proti němu vydržel fakt dost. 

Pojďme zpátky k vám. Už víte, kdy vám Clash dá další zápas? 
Do Ostravy možná pojedu v roli diváka, bojovat tam ale nebudu. Doufám, že se ukážu na jednom z dalších turnajů a že mým soupeřem bude znovu Matouš Kaluba. Náš první zápas jsem malinko podělal, ale chci s ním nastoupit ještě jednou. Napravit to. On mi tenkrát dal pushkick na solar, ale to jsem byl ještě špekatej človíček a moc jsem toho neustál. Teď už jsem na tom mnohem lépe.

Měl jste se objevit i na prvním turnaji Red Face, do zápasu s Kolesem jste ale nenastoupil. Dělalo vám pak vedení problémy? 
Problémy mi nedělalo vůbec. Do zápasu se Kolesem jsem nenastoupil proto, že v době zápasu měl ten člověk žloutenku a svrab, tak přece s ním nepůjdu do klece. To prostě nejde! Další věc je ta, že mým domovem je Clash. Tam se cítím dobře. V Red Face určitě ne. 

Je pravda, že celkově má Red Face dost pochybnou pověst. Co jste říkal na nedávnou tiskovku, která tenhle dojem jenom podtrhla? 
Koukal jsem se na ni jenom chvíli a vůbec mě nezaujala. Co jsem viděl, stálo to fakt za prd. Kamera, mikrofony i ti lidi tam. Nebylo to zábavný, nebylo to vtipný. Nikdo tam neumí udělat opravdovou show. Měli by se toho chopit skuteční profesionálové.

Má podle vás Red Face vůbec šanci se v Česku uchytit? 
Nemyslím si. V Clashi jsme všichni jedna velká rodina, i proto z něj nikdo neodchází. Aby se někomu povedlo ho dohonit, musel by se vážně hodně snažit. Zrovna Red Face na to ale nevypadá. 

Ke komu v Clashi máte vůbec nejblíže?
Asi k Tomáši Le Symu, což je fakt skvělej člověk. Když si pro mě přišli z Red Face, hráli jsme s Tomem v klidu šipky, obdivuji ho za to, jak se mě zastal. To se dneska jen tak nevidí. Hodně rád mám ale i Jakuba Jíru, což je vlastně můj manažer. Bere mě do Óčka i na Barrandov. Zkrátka do médií, abych byl co nejvíc vidět. 

Ví se o vás, že kvůli bývalce jste nasekal dluhy, skončil jste v insolvenci. Jak se vám daří je splácet? 
Už je to mnohem lepší. Dělám v KFC a snažím se vše splácet, dávat něco navíc i z vlastní kapsy. Věřím, že ještě tak dva roky a budu finančně zas svobodnej. 

A co fanoušci, chodí se s vámi fotit i do KFC?
To víte, že jo. Jen mám kvůli tomu občas problémy. I když totiž manažeři mým fanouškům řeknou, že se s nimi můžu fotit až po směně, jim je to stejně jedno. Dělají si, co chtějí.