Další trable. Golfový míček uvízl na palmě

Někdy to jsou trable...

Někdy to jsou trable...FOTO: kaocko.czGolfista Patrick Reed byl v neděli uprostřed další kontroverze ohledně pravidel na Hero Dubai Desert Classic, když na 17. jamce jeho golfový míček uvízl na palmě.

Partrik Reed, 32letý bývalý šampion Masters a současný člen LIV Golf, již v minulosti měl několikrát problém s golfovými pravidly. V nedělním turnaji na 17. jamce s parem 4 mu uvízl golfový míček na stromě. Podle pravidel golfu platí, že pokud se míček zasekne na stromě a hráč je schopen jej identifikovat, tak může dropovat nový míček s jednou trestnou ranou. Pokud ovšem hráč není schopen míček identifikovat, musí se s jednou trestnou ranou vrátit na odpaliště.

Reed použil dalekohled a řekl, že míček identifikoval podle jeho označení (míček měl na sobě černé čáry se šipkou) a že si je 100 % jistý, že identifikoval svůj míček. Rozhodčí na hřišti s Reedem souhlasili. Golfista tak mohl dropovat nový míček s jednou trestnou ranou a nemusel se vracet až na odpaliště.


Avšak analytik Golf Channel Brandel Chamblee později zpochybnil jejich identifikaci pomocí zpomaleného přehrávání televizního záznamu, ze kterého to vypadalo, že míček byl špatně identifikován a uvízl na jiném stromě, než na kterém měl dle Reeda být. 

"Někteří lidé milují kontroverze, ale to, co se stalo na 17. jamce v Hero Dubai Desert Classic nebyl žádný problém. Jak potvrdil DP World Tour, nebyl jsem požádán, abych identifikoval strom, ve kterém můj míček uvízl (to udělali dobrovolníci ShotLink a několik traťových komisařů), byl jsem požádán, abych popsal charakteristické znaky na míči, který jsem hrál," sdílel Reed na svém Instagramu ve formě textové zprávy.

Toto ovšem nebyl první kontroverzní incident, který se týkal Reeda během turnaje v Dubaji. První kauza se stala ještě před samotným začátkem turnaje, kdy Reed šel pozdravit McIlroye, který ho ale ignoroval a Reed proto po něm hodil týčko.