Ragby, podobně jako americký fotbal, patří mezi sporty spojené se silnou maskulinitou a nezáleží, zda se bavíme o jeho hráčích nebo k němu navázané kultuře. Samozřejmě se s tím pojí i určitá stigmata a stereotypy, které pak ovlivňují i životy jednotlivých hráčů. Pro bývalého profesionálního hráče novozélandských All Blacks, Campbella Johnstonea, bylo tak velmi náročné veřejně vystoupit jako první gay v historii týmu.
Přestože tak udělal až po konci své hráčské kariéry, jeho rodina a přátelé to věděli. Mezi jeho důvěrníky patřili i někteří z jeho spoluhráčů. "Udělal jsem to už dávno. Bylo to jako říct, že mi došlo mléko a jeden z nich zareagoval, že už bylo načase."
V rozhovorech uvedl, že mu nikdy nebyl příjemný ten koncept a jeho snem bylo být součástí All Blacks. Zároveň v jeho představách byli hráči All Black silní, mužní, pravděpodobně se ženou a dětmi. Svou kariéru tak vnímal jako lež a dvojí život zároveň. Dále uvedl, že pokud je prvním hráčem All Blacks, který veřejně vystoupil jako gay, tak alespoň může zbořit společenský tlak a stigma spojené právě s tímto tématem. Jeho prohlášení tak může pomoct dalším lidem, kteří se octnou v podobné situaci.
Jonstoneovo oznámení vzbudilo zaslouženou pozornost a vzbudilo vlnu podpory nejen u jeho bývalých spoluhráčů. Dle Marka Robinsona, generálního ředitele novozélandkého ragby, Jonstoneova odvaha a mediální pozornost vydláždí cestu ostatním.
Zároveň zmínil, že si je vědom lidí v ragby, kteří se ne vždy ztotožnili se svou rolí v tomto sportu, ale nehledě na tom, koho milují, ragby tu je a bude pro ně. Jako gay se k situaci vyjádřil také předchozí místopředseda vlády a ministr sportu Grant Robertson, který slaví pokoření další bariéry a doufá, že tento krok inspiruje budoucí generaci k otevřenosti.
Ačkoliv Jonstone není prvním profesionálním hráčem, který veřejně vystoupil jako homosexuál, jde o další milník pro sport jako takový i jeho fanoušky.