VIDEO: Cyklista skončil v hromadě hnoje

Někdy člověk skončí i v hnoji...

Někdy člověk skončí i v hnoji...FOTO: Profimedia.cz


Na tenhle závod belgický cyklista Stan Dewulf jen tak nezapomene. Během Grand Prix de Denain totiž nešťastnou náhodou skončil v hromadě hnoje. 


V závodě, který se konal ve čtvrtek, jste mohli vidět některé z nejlepších světových cyklistů závodit na vzdálenost 196 km po rovných cestách východní Francie. Vzdálenost nebyla jedinou výzvou, jelikož se jednalo o 12 úseků po 22 kilometrech na dlážděných cestách. Neudržované části jsou využívány farmáři, kteří se potřebují dostat na svou půdu, a právě jeden z těchto úseků se Dewulfovi stal osudným. Nedaleko před koncem Dewulf špatně odhadl jeden výjezd, najel na špatný dlažební kámen a skončil v hromadě hnoje vedle cesty. 

Komentátorka Eurosportu José Bean vybuchla smíchy, když televizní kamery ukázaly záznam Dewulfovy nešťastné havárie. Situaci poté okomentovala: "Ouu, to bude páchnout. Taková voňavá bouračka od jezdce týmu AG2R - zamířil přímo do té hory hnoje!" Později ještě na cyklistovu adresu tweetla: "Byl jste puštěn do autobusu?"

Dewulf však závod ani přes nehodu nevzdal a skončil na 53. místě, o 3 minuty a 37 sekund za vítězem Juanem Sebastiánem Molanem. A přestože nevyhrál, získal si pozornost novinářů i celého internetu, jelikož záznam jeho nehody se rychle stal virálním. Sám cyklista situaci přiživil, když na svůj Instagram napsal: "Mohli byste říct, že jsem měl den na hov... Doslova."


Reakce fanoušků na sebe nenechaly dlouho čekat. Na Twitteru se tak začaly objevovat komentáře typu: "Ooo ano, kouzlo a vůně venkova..." či "Na ho... způsob, jak prohrát závod." Pozornosti fanoušků neunikly ani hnědé šortky Dewulfova týmu. Objevily se tak i vtipné komentáře jako: "Hnědý trikot bude pasovat k těm šortkám!" a "No, tak už má hnědé šortky." 

Nicméně ocenění se dostalo i Dewulfově houževnatosti. Někteří fanoušci chválili, že závod dokončil, přestože přistál "hluboko v hov...". Jedná se podle nich o skvělý způsob, jak se vyrovnat s letošní sezónou: "Ano, po hlavě zahučel do hromady hnoje, ale vyhrabal se a pokračoval dál."