Cvičení vám dodá krásu, říká kulturistka, která totálně změnila postavu

Velká změna...

Velká změna...FOTO: Profimedia.cz


Je matkou čtyř dětí, ale také úspěšnou závodnicí na kulturistickém poli. Řeč je o Ann McKenzie, jejíž enormně svalnatá postava strčí do kapsy většinu cvičících. Včetně mužů ve fitness centrech. Pro většinu je její muskulatura už moc, ale ona sama je spokojená. Neustálá dřina a budování hory svalů jí dodává sebevědomí, což si údajně častokrát vyslechne i od mužů, kteří se v enormním zástupu snaží o flirt.


"Jako dítě jsem si nikdy nemyslela, že se jednoho dne budu věnovat profesionální kulturistice. Ale teď jsem tady a nemůžu být na tento krok hrdější," říká McKenzie v podcastu Muscle & Health, kde mimo jiné promluvila o svých začátcích s posilováním a životní změně, kterou ji nový životní styl přinesl.

Vše začalo po porodu čtvrtého potomka, po němž se Ann nedařilo zhubnout. Už se nechtěla cpát nezdravým jídlem a sladkostmi, a tak si začala hlídat stravu a rozhodla se koupit členství do posilovny. Tady přišel velký životní zlom, byť se to zpočátku zdálo být jako povinnost. McKenzie ovšem cvičení propadla, vybudovala si závislost a novou radost do života. Navíc začaly být vidět první výsledky.

Po pár letech se dostala do fáze, kdy si vyzkoušela soutěžení v kulturistice. Změnilo se nejen její tělo, ale i pohled na samu sebe. Najednou z ní sálalo sebevědomí a naprostá spokojenost. Taková kombinace působila jako magnet na muže. "Asi největší změnu zaznamenávám v zájmu mužů. Dříve jsem seděla doma na gauči, a teď se se mnou snaží všichni flirtovat v posilovně. Vždycky jsem si myslela, že muži hledají zralé a vyvinuté ženy, tak jsem se jednou takovou stala," má radost.

Navíc dodává, že v posilovně, kde pravidelně cvičí, není muž, který by s ní neflirtoval. "Vdané ženy mi závidí. Jsem sice fitness trenérka a kulturistka, ale hlavně máma, a to by si měli uvědomit především muži, kteří o mě mají zájem. Pokud mají manželky, automaticky od nich dávám ruce pryč. Upřímnost je něco, na čem jsem stavěla od samotného začátku," tvrdí.


V minulosti si prošla nezáviděníhodným obdobím. "Sama jsem přišla o manžela, který utekl za jinou. Teď jsem já sama v pozici té krásné dámy a nechci ubližovat jiným ženám tím, že jim přeberu manžela. Kdo se o mě pokusí, musí mluvit upřímně. Jedině tak se dá stavět dlouhodobý vztah," vysvětluje McKenzie.

Své zkušenosti s hubnutím a cvičením se snaží neustále předávat dál, a tak chce motivovat ženy, které začaly nebo chtějí začít navštěvovat fitness centra. "Cvičení vám dodá nejen svaly, ale i sebevědomí a jak je vidět, tak i krásu. Cvičením člověk nikdy nic nezkazí, to si musí uvědomit. Pokud se tomu ale chce věnovat dlouhodobě nebo profesionálně, tak základem je správný jídelníček, což mnoho lidí podceňuje," poukazuje na jednu z chyb v začátcích posilování.

McKenzie proto na sociálních sítích motivuje své sledující, rovněž přidává koláže rozdílů před začátky cvičení a v současnosti. "Když mi bylo kolem dvaceti, bála jsem se přibírání hmotnosti. Chtěla jsem mít svaly, ale ještě jsem nebyla v pohodě s přibíráním na váze. Jakmile jsem se dostala přes tuto mentální bariéru, začala jsem vidět pokrok. Byla to dlouhá cesta s několika operacemi, ale zvládla jsem to," je vděčná závodnice, která končit rozhodně nehodlá. Naopak.