Chtěl to zahrát na legendu, skončil na zádech. Brazilský bijec schytal expresní KO

Jorge Masvidal.

Jorge Masvidal.FOTO: UFC


Naskočené koleno Jorgeho Masvidala, jehož adresátem byl Ben Askren, se navždy zapsalo do dějin. Na UFC 239 byli dva nesmiřitelní rivalové připraveni k tomu, aby v kleci vyřešili své spory jednou provždy. Povedlo se, navíc v rekordně rychlém čase. Miamský střelec se po prvotním gongu rychle rozběhl, vyskočil a trefil. Rival šel k zemi, Masvidal vystoupal ke hvězdám. Když se naskočené koleno trefí, je z toho famózní KO. Pokud se to však nepodaří, může nastat rychlý konec.


Když dva dělají totéž, není to totéž. Své by o tom mohl vyprávět brazilský debutant v profi MMA Iury Silva, jehož premiéra na akci brazilské organizace Acesso MMA skončila brutálně a bolestivě.

Polotěžká váha chtěla mít svůj debut patrně rychle za sebou. Silva se rozhodl, že bitvu ukončí stejně fascinujícím způsobem jako před čtyřmi lety Masvidal.

Již před začátkem boje bylo jasné, co Silva udělá. Opíral se o klec stejným způsobem jako Gamebred. Rozcvičoval se, vše sázel na jednu kartu. Jeho soupeř Xiko Loko ale zůstával neuvěřitelně klidný, čekal na svou chvíli.


Jen co zazněl úvodní gong, Silva se rozběhl čelem ke svému soupeři. Odlepil svá kila od země, načasoval naskočené koleno. A probudil se na zemi. 

Když se proti Lokovi vyřítil brazilský náklaďák, nepanikařil. Rychle do vzduchu vystřelil smrtící pravačku, trefil svého krajana ve výskoku a poslal ho nemilosrdně na kanvas. Tam mu uštědřil ještě tvrdé kladivo, Silva smrtelně ztuhnul a byl konec. To vše zabralo pouhé čtyři sekundy.
Do klece obratem vlétl lékařský personál a začal padlého bijce ošetřovat. Loko si naopak užíval nadšené skandování fanoušků. 

Nejprve v kleci, poté i na internetovém prostranství. "Měl jsem to štěstí, že jsem mohl bojovat na této skvělé akci Acesso MMA, kde jsem měl možnost vytvořit jeden z hlavních zápasů večera. Nejrychlejší KO v historii. KO večera. Všechna čest a sláva Pánu, bez něj nejsem nic," jásal brazilský hromotluk na Instagramu.