Chtěl mě zabít, tvrdil údajně slavný Michael Schumacher

Michael Schumacher.

Michael Schumacher.FOTO: Profimedia.cz


Michael Schumacher si údajně myslel, že se ho David Coulthard pokusil během závodu Formule 1 zabít. Coulthard toto skandální tvrzení uvedl v novém dokumentárním seriálu s názvem "Být Michaelem Schumacherem", který má německá televizní stanice ARD uvést příští měsíc. Incident se odehrál při Velké ceně Belgie v roce 1998.


Coulthard a Schumacher se během tohoto závodu srazili. Schumacher v té době usiloval o svůj třetí titul mistra světa a zároveň první ve stáji Ferrari a potřeboval v závodě ve Spa-Francorchamps zvítězit, aby udržel tlak na vedoucího jezdce šampionátu Miku Häkkinena.

A Schumacher byl po srážce s Coulthardem nucen odstoupit. Schumacher prý zuřil a tvrdil, že srážka byla úmyslná. Údajně tím měl chtít pomoci týmovému kolegovi ze stáje McLarenu Häkkinenovi, který byl Schumacherovým soupeřem o titul. Häkkinen ale při GP Belgie nakonec rovněž odstoupil. 

"Michael si myslel, že jde o nějaké spiknutí, které ho má zabít a pokusit se pomoci mému týmovému kolegovi Mikovi. Ale byla to prostě nehoda," vzpomínal Coulthard v dokumentu. 

Výsledek zanechal Schumachera tři závody před koncem o sedm bodů za Häkkinenem, který poté zvítězil v Lucembursku a Japonsku, čímž získal svůj první titul mistra světa a následující rok si připsal další triumf.

Schumacher si byl vědom důležitosti GP Belgie a po havárii byl viditelně rozzlobený. "David je rozumný jezdec, takže vůbec nechápu, proč se takhle zachoval," řekl tehdy Němec novinářům podle serveru The Mirror.


V dokumentárním seriálu je také zachycen Coutlhardův rozhovor s novináři v roce 1998. "Nechápu Schumachera, právě mě obvinil, že jsem ho chtěl zabít. Musí to vzít zpět, to nemůže být pravda. Doufám, že svých výroků lituje," říká dále v dokumentu. 

Schumacher nakonec s Ferrari F1 skutečně dominoval a v letech 2000 až 2004 získal pět po sobě jdoucích mistrovských titulů, které přidal ke dvěma předchozím, jež získal s Benettonem v letech 1994 a 1995. Z F1 odešel v roce 2012 a o rok později utrpěl nehodu na lyžích ve francouzských Alpách.

Ta mu zanechala těžké poranění mozku, přičemž jeho rodina během posledních deseti let poskytovala jen málo aktuálních informací. Od nehody se na veřejnosti neobjevil.