Chaos v ringu. Boxery od sebe musela odtrhnout ochranka

A byla mela i po zápase.

A byla mela i po zápase.FOTO: Profimedia.cz


Na konci zápasu mezi Anthonym Joshuou a Jermainem Franklinem vznikl chaos. Navzdory gongu ohlašující konec zápasu se od sebe boxeři nechtěli odtrhnout. Zasáhnout v Londýně musela ochranka. O hodně sledovaném duelu psaly také servery BBC a boxingscene.com.


Joshua téměř vypadal jako by se chystal na skrumáž v ragby a vrazil do svého protivníka ramenem. Franklin spadl zpět do svého rohu, ale pak se rozhodl zakročit. Než rozhodčí a ochranka stihli nějak zareagovat, do souboje se dostali i členové týmů obou boxerů. Do potyčky s členem Franklinova týmu se dokonce dostal také Tony Bellew, který seděl v blízkosti ringu. Situace byla ale rychle vyřešena a Joshua byl vyhlášen vítězem.

Hrozba podobného konfliktu mezi oběma boxery visela už nějakou dobu ve vzduchu, jelikož se do sebe slovně pouštěli na konci každého kola. A Joshua byl od začátku nastartovaný, jelikož už po úvodním kole to vypadalo, že se ti dva do sebe pustí. Jeho protivník byl spatřen, jak na Joshuu v počáteční fázi zápasu vyplazuje jazyk. Jakmile pak zazněl gong, tak si odmítl sednout do rohu a nepřestával Franklina pozorovat. Poté na něj i zakřičel: "Jdi do pr****."

Během zápasu Joshua svého protivníka pravidelně zasahoval zleva a několikrát se mu podařilo Franklina udeřit i svou silnou pravačkou. Američan však zůstal pevný a čas od času na Joshuu provokativně vyplázl jazyk. V posledním kole pak Joshua do soupeře vrazil hlavou, na což naštvaně zareagoval i Franklinův kondiční trenér Lorenzo Adams, který do boxera strčil. A konflikt mezi oběma stranami byl na světě.


Joshuova naděje na návrat do boje o světový titul závisela na tom, zda dokáže porazit svého amerického soupeře, jelikož z předchozích pěti zápasů tři prohrál. Dvě prohry byly s legendárním Oleksandrem Usykem.

Přestože statný Brit Joshua zápas vyhrál, nepodařilo se mu stoprocentně prokázat, že je silou, se kterou je třeba počítat, když Franklina nedokázal knockoutovat, jak mnozí z jeho fanoušků očekávali.