Češky jako první obhájily ženský titul ve čtyřhře v Melbourne od roku 2014

A zase slavily...

A zase slavily...FOTO: Facebook Siniakova Katerina


V nedělním finále v Melbourne české hráčky Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou porazily Japonky Shuko Aoyama a Ena Shibahara. Staly se tak prvními, které obhájily ženský titul ve čtyřhře v Melbourne od roku 2014.


České duo bylo jasným favoritem a Japonky neměly šanci, nervy o sobě daly vědět, protože byly poraženy hned v prvním zápase, což se v kontextu vítězství českých hráček v úvodním setu 6:4 ukázalo jako klíčové. Podobný scénář začal i ve druhém setu, avšak s tím rozdílem, že japonské hráčky se odvděčily brejkem hry číslo čtyři.

Japonky se tak dostaly ke svému prvnímu a jedinému proměnnému podání. V sedmičce ho ale ztratily a české hráčky už vítezství z ruky nepustily. Po téměř hodině a půl hry se radovaly z druhého triumfu ve čtyřhře v řadě na Australian Open.

"Jsem opravdu nadšená, že mám znovu tuto trofej," řekla Siniaková. Obě hráčky jsou právem hrdé, jak by ne, je za tím spousty dřiny a tréninků. Hlavní slovo na poděkování si vzala právě Kateřina Siniaková, která poděkovala všem, kteří je podporovali. Samozřejmě velké díky patřilo i její spoluhráčce a rodičům, kterým veřejně řekla, jak moc je má ráda. Vysekla poklonu i Japonkám, protože i ty hrály skvěle.


I když je chtěly porazit, což se nepovedlo, české hráčky z nich cítily skvělou energii, která na Australian Open neodmyslitelně patří. Na závěr Siniaková shrnula, že to byly dva úžasné týdny.

V grandslamových zápasech společně dosáhly již počtu sedmi vítězství. Ve čtyřhře vyhrávají na akcích tohoto ranku nepřetržitě od roku 2021. Na své cestě získaly kromě vítězství na Australian Open, triumfy i ve Wimbledonu a US Open. Češky jsou první duem, který obhájil titul ve čtyřhře žen na Australian Open od roku 2014, kdy vyhrály Italky Sara Erraniová a Roberta Vinciová.