Český hokejista vytvořil svoji verzi loga k MS v Praze a Ostravě

Hokejista ukázal svoji představu.

Hokejista ukázal svoji představu.FOTO: Profimedia.cz


V úterý 11. dubna bylo na tiskové konferenci představeno nové logo pro nadcházející jedenáctý světový hokejový šampionát na českém území. Smějící se "pukotikon" si ale na internetu moc zastání nenašel. Hokejista Jakub Illéš tak představil svoji verzi, která se setkala s mnohem přívětivějšími reakcemi.


27letý hokejista, který v sezoně 2022/2023 hrál za týmy PSG Berani Zlín a LHK Jestřábi Prostějov, svoji verzi loga pro MS vytvořil ve svém volném čase během jednoho odpoledne. Výsledek pak na žádost lidí zveřejnil v Instagramovém příspěvku. "Píšou mi lidé, že chtějí sdílet "můj" design dále a proto udělám ještě tento příspěvek," začíná popisek příspěvku. 

"Podotýkám, že toto logo vzniklo z mé vlastní vůle a chuti do práce. Příspěvkem nechci nikoho hanit nebo podrývat autoritu, ve finále i rozumím funkčnosti "emotikonů" v nynějším logu. ZERO BUDGET, JUST PASSION.," pokračuje příspěvek. A reakce v komentářích jsou znatelně přívětivější.


"Za mě určitě daleko lepší, působí daleko profesionálněji/významněji a zároveň zachovává jednoduchost," píše jeden fanoušek. "Mnohem mnohem lepší," komentuje další. Podle ankety z webu tn.cz, kterou hokejista sdílel ve svých stories jeho verzi preferuje přes 90 % hlasujících.

Illéšova verze zachovává prvek puku jako stěžejní část návrhu, který je stále jednoduchý, ale realističtější a na pozadí má českou vlajku. Podle dalších komentujících má však jeho logo dvě zásadní vady. Jedni upozorňují na očividnou chybu v barvách - ve svislém stavu by červená s bílou totiž měly být prohozeny. "Logo super, vlajku tam máš opačně," můžete se dočíst v komentářích.

Další "problém" vzbuzuje větší vášně. Fanoušci totiž vidí ve stínování puku písmeno "Z", které je spojeno s ruskou agresí na Ukrajině a mají pocit, že Illéš do sportu zatahuje politiku. "Ne, není lepší. Graficky ano ale lidsky je strašné. Písmeno Z vidím hned," okomentoval to jeden. "Vidím to jen já, nebo tam je 2x velké Z? To je ten výraz vášně, nebo nulový rozpočet? Mě to neoslovilo," reagoval další.