Gratulace. Češi si zahrají finálovou fázi Davis Cupu

A je to tam...

A je to tam...FOTO: Czech Davis Cup Team


Čeští tenisté měli po sobotě skvěle rozehraný boj o postup do finálové fáze tenisového Davisova poháru. Jiří Lehečka i Tomáš Macháč tak zahájili utkání v Portugalsku nejlepším možným způsobem. Ne jinak tomu bylo i při nedělním utkání, kdy devětatřicátý tenista světa Jiří Lehečka nechal trochu zapomenout na předchozí neúspěch ve čtyřhře, v níž Tomáš Macháč s Adamem Pavláskem podlehli Borgesovi s Franciscem Cabralem. Svěřenci kapitána Jaroslava Navrátila si tak zahrají elitní část pro šestnáct nejlepších týmů po dvou letech.


"Moc mě to mrzelo, když kluci prohráli, ale o to víc jsem byl motivovaný, abych to dotáhl do konce," vyprávěl Jiří Lehečka v rozhovoru pro Českou televizi.

Mladoboleslavský rodák Jiří Lehečka má za sebou prozatím relativně krátkou kariéru. I přes to si na své konto může připsat již několik vítězství, například čtyři tituly ve dvouhře a čtyři ve čtyřhře na challengerech ATP a okruhu ITF.

V juniorském tenise ovládl také grandslamovou čtyřhru ve Wimbledonu 2019 po boku krajana Jonáše Forejtka. Aktuálně je tedy největší favorit, zejména díky své účasti ve čtvrtfinále Australian Open, kde vypadnul s finalistou Stefanosem Tsitsipasem. Jako první český muž od Berdycha na Australian Open 2018 se tak probojoval do čtvrtfinále grandslamu. 


"Tohle vítězství je strašně důležité. Každá výhra se počítá, ale téhle si cením o to víc, že jsem nehrál nejlepší tenis. Pro mě je důležité vyhrávat, i když se necítím úplně dobře, a to se mi dnes povedlo," jak server sport.cz citoval Lehečku.

Češi zdolali Portugalce v samostatné historii poprvé, i když naposledy ve dvou duelech uspěl i tehdejší československý tým v roce 1971 v Praze. Finálové části Davis Cupu se naposledy Lehečka s Macháčem zúčastnili před dvěma lety, společně s Jiřím Veselým a Zdeňkem Kolářem, kdy v Innsbrucku čelili Francouzům a Britům. Současný český Daviscupový tým pro rok 2023 tvoří Jiří Lehečka, Tomáš Macháč, Adam Pavlásek, Jakub Menšík a Vít Kopřiva.

Na finálový turnaj se tak můžeme těšit od 12. do 17. září. Vyřazovací část je na programu od 21. do 26. listopadu v Málaze.